Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Świeć przykładem” jak Adam Małysz!

To, że Adam Małysz od lat wspiera policjantów w działaniach profilaktycznych mających na celu poprawę bezpieczeństwa wiedzą niemal wszyscy. Nie inaczej jest w tym roku. Wraz z policjantami wręczał przechodniom odblaski i zachęcał do noszenia elementów odblaskowych w ramach akcji „Świeć przykładem”.

Wizerunek mistrza ma pomóc w propagowaniu noszenia elementów odblaskowych w ramach akcji „Świeć przykładem” i bezpieczeństwa pieszych w naszym regionie – informuje rzecznik prasowy cieszyńskiej policji, asp. Krzysztof Pawlik. Małysz przywołuje wspomnienie, jak wracając z zawodów niemal potrącił mężczyznę, który był zupełnie niewidoczny. Mistrz od blisko dziesięciu lat wspiera corocznie akcję cieszyńskich policjantów mającą na celu propagowanie noszenia przez pieszych uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych.  - Cieszyńscy policjanci wykorzystują każdą sposobność, aby dotrzeć do możliwie największej grupy ludzi i przekonać ich, że bezpieczeństwo w największej mierze zależy od nas samych. Dzielnicowi każdego rejonu spotykają się z dziećmi w szkołach i przekazują im, pozyskane dzięki wsparciu samorządów, elementy odblaskowe. Oczywiście takie spotkania połączone są z rozmową na temat bezpieczeństwa. Z kolei policjanci cieszyńskiej drogówki organizują liczne akcje, które mają poprawić bezpieczeństwo pieszych na drodze, zwłaszcza seniorów.  W tym roku też po raz kolejny prowadzą wspólnie z Caritasem Diecezji Bielsko-Żywieckiej akcję „Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie!” - w trosce o bezpieczeństwo pieszych na drogach. – informuje asp. Krzysztof Pawlik.

Każdego roku na drogach, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, ginie wiele ludzi z powodu niezauważenia ich przez kierujących pojazdami. Pamiętajmy, że noszenie odblasków zwiększa szanse na przeżycie!

red.

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-11-29 15:58:33
bronek91: Wspaniale że wspiera. Pytanie czy tylko w oparciu o pro bono publico? Jak można zauważyć, mundurowi (plecaki) lubują się swymi plecami ocierać o dorobek innych i pokazywać opromienieni BLASKIEM GWIAZD z obcych galaktyk. Szkoda tylko, iż sami tak mało tego własnego światła emitują a w konstelacji z obiektami świecącymi wydają się pełnić rolę CZARNYCH dziur lub BIAŁYCH karłów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: