Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Cieszynie

''Jak wykorzystać e-marketing w branży edukacyjnej?'', ''Śniadanie biznesowe z PUP'', ''Praktyki i staże'', ''Spółdzielnie socjalne pomysłem na biznes'' - to tylko niektóre z propozycji tematycznych, które znalazły się w bogatym programie tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Cieszynie.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Cieszynie rozpoczął się w poniedziałek (17.11) i potrwa do najbliższej soboty (22.11). Różnego rodzaju spotkania odbywają się codziennie.  Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt organizowany w wielu krajach, jak również w Polsce. Do jego organizacji włączył się także Zamek Cieszyn. Jest to jedna z  największych inicjatyw, propagujących ideę przedsiębiorczości na Śląsku Cieszyńskim – czytamy na stronie Zamku.

W programie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Cieszynie znalazło się wiele interesujących wydarzeń tj.: warsztaty, spotkania, wizyty studyjne, czy dyskusje. Program jest przygotowany dla różnych grup wiekowych. Tak, by z zajęć mogli skorzystać zarówno uczniowie szkół podstawowych, średnich, studenci, jak i osoby dorosłe. Program jest skierowany do osób poszukujących pracy, jak również przyszłych przedsiębiorców. Każdy może znaleźć więc coś dla siebie. Po raz pierwszy w Cieszynie w tym roku, odbyły się  w Wyższej Szkole Biznesu Wydział Zamiejscowy w Cieszynie mini targi staży i praktyk. Jest to bardzo ciekawa inicjatywa, która jest szansą na zmniejszenie w jakimś stopniu bezrobocia w regionie – mówi Anna Kańska-Górniak, specjalista ds. przedsiębiorczości Zamek Cieszyn.

Zainteresowanie projektem z roku na rok jest coraz większe przyznaje Kańska-Górniak. W zeszłym roku uczestniczyło w tym przedsięwzięciu ponad 400 osób. Dlatego podjęliśmy się tego wyzwania również w tym roku. Chodzi nam głównie o propagowanie przedsiębiorczości, ale także pomoc osobom bezrobotnym. Zwiększenie rozwoju poziomu przedsiębiorczości w regionie, ma duży wpływ na  poprawę gospodarki lokalnej. W tym roku spodziewamy się około 1000 osób – podkreśla.

Jednym z tematów poruszanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości były formy wsparcia dla przedsiębiorców, pracowników i osób bezrobotnych. Nie zabrakło również doradztwa indywidualnego. Informacje w tym zakresie można było uzyskać m.in. podczas śniadania biznesowego z Powiatowym Urzędem Pracy, które odbyło się we wtorek, 18 listopada. Chcemy przede wszystkim propagować instrumenty i usługi jakie są dostępne dla osób poszukujących pracy, ale także dla osób, które będą tym tematem zainteresowane w przyszłości. Mam tutaj na myśli ludzi młodych, którzy są dziś obecni na spotkaniu. Z porad konsultanta mogli również skorzystać obecni i przyszli przedsiębiorcy. Jest z nami także doradca zawodowy, który wspiera ludzi młodych w podejmowaniu trudnych decyzji życiowych na początku ich drogi zawodowej – tłumaczy Olimpia Bodek z Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to również szereg innych propozycji. Anna Kańska-Górniak zwraca uwagę na „biznes z adrenaliną”. W sobotę (22.11) odbędzie się spotkanie z przedsiębiorcami, którzy z sukcesem prowadzą własne firmy. Zaplanowano m.in. poranną zumbę. Prowadząca Joanna Leśków opowie jak godzi obowiązki z prowadzeniem firmy i ze swoją pasją. Swoimi doświadczeniami podzieli się z uczestnikami również Grzegorz Michałek, który zdobył najgłębszą Jaskinię oraz powędrował na Mount Everest. Z kolei Janusz Mendera powie, czy na biegach można zarobić. Nie zabraknie także pokazów wspinaczkowych. Serdecznie zapraszam – zachęca Anna Kańska-Górniak.

Szczegółowy program Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości można znaleźć na stronie Zamku Cieszyn: http://www.zamekcieszyn.pl/pl/przedsiebiorczosc

 

MSZ
 

źródło: ox
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: