Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Świąteczny Jarmark w Hażlachu

W niedzielę (10.12) tradycyjnie na placu prof. W. Wawrzyczka (obok Domu Przyrodnika w Hażlachu) odbył się świąteczny jarmark, na którym można było kupić swojskie wyroby, tradycyjne cieszyńskie ciasteczka, a także odzdoby oraz świąteczne prezenty.

Jarmark Bozonarodzeniowy na stałe wpisał się już w grudniowy kalendarz Hażlacha - jarmark zwykle odbywa się w drugą niedzielę grudnia. Wiemy, że do świąt zostało jeszcze trochę czasu, ale nigdy za wcześnie (oczywiście w granicach rozsądku) na wprowadzenie świątecznej atmosfery. To jeden z jarmarków, które odbywają się w naszej Gminie, termin jest więc tak zaplanowany, żeby wydarzenie z niczym nie kolidowało. W dodatku zachęcamy wszystkich, aby nie czekali ze skompletowaniem świątecznego wyposażenia oraz prezentów na ostatnią chwilę - powiedziały organizatorki wydarzenia z Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu.

Podczas jarmarku królowały stoiska gastronomiczne. Strażacy z OSP Hażlach tradycyjnie sprzedawali grochówkę. Panie z Kół gospodyni wiejskich zadbały o to, aby każdy mógł kupić świąteczne ciasteczka. Odwiedzający jarmark mogli zaopatrzyć się również w wędliny, czy jabłka. Nie brakowało również stoisk z dekoracjami świątecznymi.

Jarmark rozpoczął się o godzinie 10 i trwał do godziny 14. W tym czasie trwała również zbiórka karmy dla zwierząt że schroniska - jak co roku mieszkańcy regionu pamiętali o zwierzakach i przynosili karmy, które pozwolą czoronogom przetrwać zimę z pełnymi brzuchami.

 JŚ

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: