Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Świąteczno-Noworoczny Turniej Szachowy

W sobotę (20.12) odbył się w Cieszynie XIV Międzynarodowy Świąteczno-Noworoczny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Cieszyna.

W sobotę (20.12) odbył się w Cieszynie  XIV Międzynarodowy Świąteczno-Noworoczny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Cieszyna. W tegorocznym turnieju wzięło udział 81 osób w każdym wieku. Najstarszy uczestnik jest z rocznika 1933, zaś najmłodszy z 2006 roku – przyznaje Piotr Foltyn, kierownik imprezy szachowej.

Turniej został rozegrany w 9 rundach systemem Szwajcarskim P-15. Oznacza to, iż jest 15 min na zawodnika, a więc 30 min na całą partię – tłumaczy Piotr Foltyn, po czym dodaje. To co wyróżnia to dzisiejsze spotkanie to fakt, iż turniej ten zaliczamy do klasyfikacji rankingowej FIDE, czyli europejskiej. Dlatego cieszy się takim zainteresowaniem. Kiedy zorganizowałem pierwszy turniej grało tylko 33 zawodników. Dziś jest ich 81. Rekord padł w zeszłym roku, kiedy zagrało 101 osób. Moim marzeniem jest, by zawsze główna sala Cieszyńskiego Ośrodka Kultury była zapełniona. Gramy wówczas także na innych salach w COK  – podkreślał Foltyn.

Wyniki Turnieju dostępne na stronie www.chessarbiter.com

 

 

MSZ
 
 

źródło: ox
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: