Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Świąteczno-noworoczne spotkanie koła nr 2 MZC

Najliczniejsze koło Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, czyli koło nr 2 „Mały Jaworowy” co roku w okresie przedświątecznym organizuje świąteczno-noworoczne spotkanie. Tak też było i w tym roku. Spotkanie odbyło się w sobotę (14.12) w Cieszynie.

Koło nr 2 Cieszyn Mały Jaworowy to obecnie najliczniejsze koło Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Skupia ponad 150 członków. Prężnie działa organizując m.in. różnego rodzaju spotkania, akcje oraz wycieczki.  Prezesem koła jest Eugeniusz Raabe, który w tym roku został uhonorowany Laurem Srebrnej Cieszynianki.

Ważnym spotkaniem, którego nie mogłoby zabraknąć jest w okresie przedświątecznym spotkanie świąteczno-noworoczne. Jest to bardzo dobra okazja do złożenia sobie życzeń. Podsumowania osiągnięć, czy niedociągnięć naszego koła. Natomiast zebranie takie podsumowujące rok zrobimy dopiero w lutym – przyznał w rozmowie z OX.PL prezes koła Eugeniusz Raabe.

W spotkaniu wzięli udział członkowie, osoby związane z kołem oraz zaproszeni goście m.in. Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Oprócz poczęstunku nie zabrakło również oprawy artystycznej o którą zadbał kameralny zespół śpiewaczy TA Grupa, który działa przy MK PZKO Czeski Cieszyn – Osiedle w Republice Czeskiej. Słowo wygłosił Karol Suszka – aktor, reżyser, długoletni dyrektor Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie. Dbam o to, aby zawsze na tych spotkaniach był element Zaolzia. Do którego mam sentyment bo tam się urodziłem – dodał Raabe.

Ważnym punktem spotkania było nagrodzenie macierzowymi kalendarzami tych najbardziej aktywnych członków koła. Jak przyznał Raabe są to osoby starsze, ale bardzo zaangażowane w działalność koła. Biorą udział m.in. we wszystkich wydarzeniach.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: