Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Świąteczne uczniów polskiej szkoły koncertowanie

Na muzyczne zajęcia pozalekcyjne chodzi jedna trzecia uczniów Polskiej Szkoły Podstawowej w Czeskim Cieszynie. Jedną z okazji do zaprezentowania wyćwiczonego w trakcie roku szkolnego programu artystycznego są corocznie organizowane koncerty świąteczne.

I tego roku ponad setka uczniów zrzeszonych w chórach Cieszynianka, Tralalinki i Tralalala oraz zespole flecistów Skowronki dała koncert w kościele ewangelickim Na Niwach w Czeskim Cieszynie. Przed południem wystąpili dla współuczniów, popołudniu natomiast dla rodziców i wszystkich chętnych do wysłuchania świątecznego programu.

Wykonawców i słuchaczy przywitał pastor Marcin Pietak. W dowcipnych słowach życzył wszystkim dobrze przeżytych świąt. - W reklamach leków zawsze jest sformułowanie „przed zastosowaniem zapoznaj się z treścią ulotki lub skonsultuj się z lekarzem, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża... „I tak się zastanawiam, czy święta nie powinny mieć takiego samego opisu. Święta mają być lekarstwem dla duszy, dla serca, ale niewłaściwie stosowane mogą nam wręcz zaszkodzić. Chciałbym państwu życzyć, aby czas świąteczny był dla Państwa odnajdywaniem tego, co najcenniejsze, co zdrowe i co dobre. Jako chrześcijanie przypominamy sobie, że Jezus Chrystus przyszedł właśnie po to, aby przynieść pokój – mówił do zebranych.

Rodzice, dziadkowie, inni członkowie rodzin młodych wykonawców i nie tylko z czwartkowego koncertu wyszli pełni pozytywnej energii, świątecznego nastroju i wiary w młode pokolenia.

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: