Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Świadectwa woli dla kibiców skoków narciarskich

Już jutro (21.07.2018) w Wiśle startuje tegoroczna edycja Letniej Grand Prix FIS w skokach narciarskich. Przez dwa dni kibice będą dopingować najlepszych skoczków na skoczni im. Adama Małysza. To nie wszystko, przy okazji będą mogli odwiedzić strefę „Zwykła Karta – Niezwykły Dar”

W specjalnie przygotowany miejscy osoby po przeszczepieniu będą rozdawać świadectwa woli - plastikowe karty z wyrażeniem indywidualnej zgody na pobranie po śmierci narządów do przeszczepienia.  - Zwykła karta – Niezwykły dar to projekt, który jest częścią Biegu po Nowe Życie - wielkiej społecznej inicjatywy promującej polską transplantologię. W ramach projektu są promowane oraz przekazywane świadectwa woli. 100 0000 takich świadectw zostanie rozdanych podczas największych wydarzeń sportowych 2018 w Polsce. – tłumaczy Tomasz Furtak,z fundacji Pasjonaci Życia.

W strefach Zwykłej karty – Niezwykłego daru będzie można spotkać się z osobami po przeszczepieniu i poznać ich historię oraz dowiedzieć się wiele o samej transplantacji. W imieniu organizatorów – zapraszamy!

(red)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: