Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Superniania radziła rodzicom

Dorota Zawadzka, popularna Superniania z telewizyjnego cyklu typu reality show, gościła w czwartek (02.06.11) w Strumieniu. Wygłosiła wykład "Mądre wychowanie", w którym radziła rodzicom, jak wychowywać pociechy.

Spotkanie z Dorotą Zawadzką, pedagogiem i psychologiem zorganizował Strumień. W czwartkowy (02.06.11) wieczór (17.00) Superniania prowadziła wykład w Auli Gimnazjum w Strumieniu. Na prelekcji obecna była również Elżbieta Olszewska współzałożycielka fundacji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, która jest również współautorką książki m.in. „Wychowanie przez czytanie”. Superniania wygłosiła wykład "Mądre wychowanie", w którym zwróciła uwagę na najbardziej typowe błędy wychowawcze, wynikające często z braku kompetencji wychowawczych rodziców. Przedstawiła  i omówiła również etapy rozwoju dziecka oraz właściwe dla nich zagrożenia i potrzeby pociechy.

Dorota Zawadzka jest pedagogiem oraz psychologiem rozwojowym. Pracowała jako wykładowca w katedrze psychologii rozwoju, a następnie psychologii wychowawczej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Współpracuje z wieloma organizacjami:  Kidprotect.pl (akcja „Bicie jest głupie”), Krajowym Centrum Kompetencji (kampania „Kocham nie biję.”, „Kocham reaguję”) Komitetem Ochrony Praw Dziecka, jest ambasadorem akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, współpracuje z Rzecznikiem Praw Dziecka.

Zyskała popularność jako prowadząca w latach 2006–2008 program „Superniania” na antenie telewizji TVN. W latach 2006-2007 współprowadziła z Olgą Kuźniak program „I Ty Możesz Mieć Superdziecko”.  Od 2008 prowadzi na antenie TVN Style program „Świat Według Dziecka”, którego jest również współautorką. Jest stałym ekspertem w sprawach wychowania w programach wszystkich kanałów grupy ITI. Od kwietnia 2011 na antenie TVN Style prowadzi program Dorota Zawadzka. Do Tablicy. Jest autorką książek m.in.:  I ty możesz mieć super dziecko!, I ty możesz być super tatą!, Moje dziecko – Jak mądrze kochać i dobrze wychowywać.

Elżbieta Olszewska jest członkiem zarządu i dyrektorem programowy Fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom". Jest współautorką programów edukacyjnych Fundacji, m.in. „Dzieciństwo na całe życie" oraz „Szkota z charakterem".

Wykład był jednym z efektów inauguracji akcji X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który rozpoczął się 1 czerwca w Cieszynie. Obie panie poruszyły zatem kwestie związane z czytaniem i wychowaniem.

Posłuchaj Doroty Zawadzkiej

POSŁUCHAJ

Zobacz również:

Europa czyta w Cieszynie

Cała Polska czyta dzieciom

Fotoreportaż Piotra Iwacza:

Superniania w Strumieniu

Fotoreportaż Michała Fielka z debaty "Jaka kultura" w Cieszynie:

Debata "Jaka kultura"

źródło: OX.pl/RADIO 90
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: