Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Super Statuetka dla Biblioteki Miejskiej w Cieszynie

Kolejny rok z rzędu cieszyńska Biblioteka Miejska zdobyła główną nagrodę za organizowanie i popularyzowanie akcji głośnego czytania dzieciom. Już dziś wiadomo, że obchody centralnej inauguracji X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, odbędą się 1 czerwca 2011 roku w Cieszynie. Patronat nad tą imprezą obejmie prezydentowa Anna Komorowska. 

We wtorek (1 lutego br.) w Teatrze Żydowskim w Warszawie odbył się IX finał kampanii Cała Polska czyta dzieciom z udziałem liderów i koordynatorów z całego kraju, promujących głośne czytanie.. Już po raz trzeci laureatem ogólnopolskiego konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię czytelniczą została Biblioteka Miejska w Cieszynie, otrzymując w tym roku nagrodę najwyższą - Super Statuetkę. Pisaliśmy [Kolejny raz zdobyli nagrodę]

Jury konkursu przyznało nagrodę w uznaniu zasług lidera kampanii - Bożeny Kłosiewicz, która promowała głośne czytanie w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie i koordynatorki Beaty Parchańskiej, która w minionym roku szkolnym zrealizowała wiele ciekawych przedsięwzięć czytelniczych w bibliotekach publicznych powiatu cieszyńskiego oraz cieszyńskim Szpitalu Śląskim, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Cieszynie i Centrum Helen Doron.

W uroczystej gali uczestniczyła również Izabela Kula – dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie oraz Eugeniusz Raabe, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Cieszyna. Podczas uroczystości wykład wygłosił dr Michał Rusinek, natomiast w części artystycznej znalazły się piosenki w wykonaniu Anety Figiel, Roberta Janowskiego i Nicka Sincklera. Nie zabrakło również ambasadorów, przyjaciół i partnerów kampanii, m.in. znanych aktorek Teresy Lipowskiej i Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, Doroty Zawadzkiej (znanej jako Superniania) czy Wandy Chotomskiej.

Już dziś wiadomo, że obchody centralnej inauguracji X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który z racji okrągłego jubileuszu przyjmie formułę I Międzynarodowego Tygodnia czytania dzieciom, odbędą się 1 czerwca br. w Cieszynie. Wspomniała o tym w swym liście, odczytanym podczas uroczystej gali, także prezydentowa Anna Komorowska, zapowiadając objęcie kolejnej edycji swoim patronatem honorowym.

Inicjatorem i organizatorem kampanii jest Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: