Sukcesy w Gdyni

Gdynia gościła judoków z całego kraju w ramach Pucharu Polski Młodzików – Judo Baltic Cup. Sobotnie zmagania na długo zapamiętają Kacper Góralczyk z Dębowca oraz Alicja Zgliczyńska z Cieszyna.

Kacper Góralczyk, który podczas Pucharu Polski Młodzików reprezentował barwy Stowarzyszenia Sportowego „Dąb” Dębowiec, okazał się bezkonkurencyjny w kategorii +90 kg. W finale pokonał zawodnika MKS Olimpijczyk Włocławek – Łukasza Kordyla. W Gdyni wystąpiła także Maja Czyż, która wywalczyła 7. miejsce.

Z medalem wróciła do domu Alicja Zgliczyńska. Zawodniczka KS Cieszyn stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii wagowej 44 kg. O pierwszą „3” otarł się Jędrzej Kurdun ze Sparty Skoczów, który zajął 5. pozycję (46 kg). Barwy skoczowskiego klubu reprezentowali także Jan Kolondra (7./46 kg) oraz Mateusz Hulboj (7./55 kg).