Sukcesy skoczowskich siatkarzy

Świetnie spisali się skoczowianie na odbywających się od wtorku 15 lipca do czwartku 17 lipca w Łodzi Mistrzostwa Polski Juniorów w Siatkówce Plażowej.

Drużyna z KS „Siatkarz Beskid” Skoczów w składzie: Dominik Kmiecik i Jakub Macura zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w Siatkówce Plażowej, które miały miejsce w dniach 15-17 lipca br. w łodzi. Jeszcze lepiej poradził sobie Mateusz Łysikowski, również wychowanek trenera Janusza Macury, który na ten sezon został wypożyczony do „Błyskawicy” Szczecin. Skoczowianin wywalczył złoty medal.

- Mateusz wraz ze swoim partnerem z kadry Polski Tomaszem Wierzbickim od środy 23 lipca będzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata do lat 21 w Cyprze. Natomiast końcem lipca Jakub Macura z Dominikiem Kmiecikiem oraz Mateusz Łysikowski z Jakubem Jetke będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata do lat 19 w Porto - mówi Janusz Macura z klubu sportowego "Siatkarz Beskid".

Bardzo dobrze spisuje się również inny wychowanek KS „Siatkarz Beskid” Skoczów Marcin Kukulski. - W finale turnieju nadziei olimpijskich w Spale reprezentacja śląska, której kapitanem był Marcin pokonała woj. małopolskie. Dobry występ Marcina zaowocował powołaniem go na konsultacje kadry Polski kadetów -