Sukcesy naszych siatkarek

Siatkarki z UKS Dębowianka w Finale Wojewódzkim KINDER+SPORT 2019 w minisiatkówce zajęły V miejsce. Wywalczyły również brązowy medal w Szopienicach. Medal zdobyły także siatkarki z "Kopernika.

W niedzielę, 9 czerwca, w Mikołowie odbył się Finał Wojewódzki KINDER+SPORT w minisiatkówce. Siatkarki UKS Dębowianka z rocznika 2006, rywalizujące w kategorii czwórek, drugi raz z rzędu znalazły się w gronie ośmiu najlepszych drużyn na Śląsku. Tym razem wywalczyły 5 miejsce rywalizując między innymi z mistrzyniami Śląska i medalistkami Mistrzostw Polski. Klub reprezentowały : Zofia Habarta, Zuzanna Kowalska, Kamila Kubala, Oliwia Hławiczka, Justyna Pelar i Dorota Moskwik.

SIATKARKI UKS DĘBOWIANKA Z BRĄZOWYM MEDALEM NA ŚLĄSKU

W miniony weekend w Katowicach Szopienicach odbył się Finał Mistrzostw Śląska Kadetek w siatkówce plażowej. Bardzo dobrze zaprezentowały się tam siatkarki UKS Dębowianka Oliwia Jurkowska i Paulina Wróbel, które wywalczyły brązowy medal. Mimo wygrania jednego z turniejów eliminacyjnych nie były stawiane w roli faworytek do medalu w turnieju finałowym. Jednak dzięki swojej waleczności i wierze w końcowy sukces stanęły na najniższym stopniu podium i tym samym uzyskały awans do półfinału Mistrzostw Polski kadete

SIATKARKI Z KOPERA Z KOLEJNYM MEDALEM

Siatkarki z II LO im. M. Kopernika w Cieszynie poszły za ciosem i po srebrnym medalu w siatkówce halowej zdobyły brązowy medal w Finale Wojewódzkiej Licealiady w siatkówce plażowej dziewcząt. Po wyczerpującym turnieju, który rozegrany został we wtorek 11 czerwca na boiskach Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Dąbrowie Górniczej i trwającym ponad osiem godzin w upalnej pogodzie boju Wiktoria Pokorny , Sandra Wiecheć i Paulina Wróbel mogły cieszyć się z kolejnego trofeum. W meczu decydującym o zdobyciu medalu przegrywały już 0-1 w setach , jednak ostatkiem sił doprowadziły do remisu, by po dramatycznym meczu i tie breaku , ostatecznie zwyciężyć 2-1. Dziewczęta wykazały się niesamowitym hartem ducha, a ich walka do ostatniej piłki przyniosła kolejny medalowy sukces na Śląsku. Dla Pauliny Wróbel to już drugi medal w siatkówce plażowej w ciągi ostatnich 3 dni, gdyż w parze z Oliwią Jurkowską, reprezentując swój klub UKS Dębowianka wywalczyła także brązowy medal w Mistrzostwach Śląska kadetek.