Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sukces zbiórki charytatywnej, organizowanej przez Beskid Skoczów

W minioną sobotę (05.05) na terenie stadionu miejskiego w Skoczowie odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Alanka Serwatki, dla którego kosztowna operacja oraz rehabilitacja są jedyną szansą na uratowanie nóżek. Akcja jest inicjatywą zawodników oraz działaczy Beskidu Skoczów, w działania włączają się również inne drużyny.

Akcja została zainicjowana przez klub Beskid Skoczów. W trakcie sobotniego meczu z Polonią Bytom została przeprowadzona zbiórka pieniędzy, zarówno wśród zawodników, jak i wśród kibiców – cieszymy się z tak dużej chęci niesienia pomocy, jaką przejawiają ludzie. Dziękujemy zawodnikom, naszym kibicom oraz kibicom Polonii Bytom, którzy tłumnie przyjechali na mecz. Oni również wzięli udział w zbiórce i to dzięki nim udało nam się zebrać tak dużo – powiedział w rozmowie z portalem ox.pl Marek Kamyczek, działacz Beskidu Skoczów i organizator akcji.

Łącznie zebrano 1550 złotych. Jak stwierdzają osoby odpowiedzialne za prowadzoną akcję, było to znacznie więcej, niż początkowo zakładano. Dodatkowo na rzecz Alanka została przekazana koszulka Polonii Bytom z autografami zawodników, która jest dostępna na licytacji stronie internetowej facebook.pl pod hasłem Licytacje dla Alanka – Koszulka już teraz osiągnęła cenę 300 złotych, liczymy jednak, że do zakończenia licytacji cena wzrośnie – zaznacza Kamyczek.

W akcję włączyli się również piłkarze z LKS Podgórze oraz wiele osób związanych w jakiś sposób z piłką nożną, a także osoby prywatne, którym z piłkarskimi emocjami nie mają nic wspólnego – na meczu pojawiło się wielu kibiców ze Skoczowa, a także osoby, które nigdy wcześniej nie były na stadionie. Ludzie przyszli obejrzeć mecz i pomóc – tłumaczy Kamyczek.

Kolejna zbiórka odbędzie się w czasie meczu 02.06, kiedy to Beskid Skoczów zmierzy się u siebie z Odrą Wodzisław. Wtedy na trybunach pojawi się również Alanek z rodzicami. Całość będzie połączona z atrakcjami przygotowanymi z okazji Dnia Dziecka.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: