Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sukces Małokończan w Kazimierzu Dolnym

W maju zajęli I miejsce na Międzynarodowym Przeglądzie Złoty Kłos w Zebrzydowicach i otrzymali nominację do 52. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel I Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Występ Małokończan w Kazimierzu potwierdził bardzo wysoki poziom zespołu.

Jak informują organizatorzy, w dniach 22 – 24 czerwca 2018 r. jury na scenie wysłuchało 25 Kapel, 29 Zespołów Śpiewaczych, 10 Instrumentalistów, 25 Solistów Śpiewaków, 10 wykonawców w kategorii folklor-kontynuacja oraz 21 grupy w konkursie „DUŻY - MAŁY”. Łącznie w konkursie festiwalowym wzięło udział około 800 artystów ludowych z 15 województw. Warto podkreślić, że do słynnego konkursu w Kazimierzu Dolnym obowiązują eliminacje.

Zmagania uczestników ocenialo Jury w składzie: prof. dr hab. Jan Adamowski – przewodniczący, mgr Maria Baliszewska, prof. dr hab. Stanisława Niebrzegowska-Bartmińska,. prof. dr hab. Piotr Dahlig, dr Weronika Grozdew-Kołacińska, dr Jacek Jackowski, dr Bożena Lewandowska, Remigiusz Mazur-Hanaj, prof. dr hab. Bożena Muszkalska, dr Janina Biegalska – sekretarz jury

Jury oceniało m.in dobór regionalnego repertuaru, cechy regionalnego stylu oraz poziom artystyczny. W kategorii Zespołów Śpiewaczych II nagrodę (1200 zł) przyznało Zespołowi „Małokończanie” z Kończyc Małych. - Moim zdaniem zespół spisał się na medal. Zaśpiewali pięknie. Wystąpić wśród tylu zespołów z całej Polski to było wielkie przeżycie i ogromny zaszczyt. Niestety deszcz i zimno nie pozwoliły ani nam ani widzom w pełni cieszyć się tym największym świętem folkloru w kraju - komentuje Urszula Wierzgoń, kierownik zespołu.

(red)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: