Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sukces dyżurnego z Cieszyna

Zakończył się konkurs na najlepszego dyżurnego w województwie śląskim. Drugie miejsce zajął policjant z Cieszyna, asp. sztab. Krzysztof Krzempek. W szranki łącznie stanęło 33 policjantów służby dyżurnej, którzy wcześniej pokonali szczeble konkursu powiatowego.

W katowickiej komendzie wojewódzkiej przeprowadzono wojewódzkie eliminacje do „Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji”. - To od tej grupy policjantów, pełniących służbę na stanowisku kierowania, zależy czas przyjmowania zgłoszeń o zdarzeniach, niezwłoczne inicjowanie działań i skuteczne kierowanie będącymi w ich dyspozycji siłami i środkami oraz zapewnienie właściwego obiegu informacji o zdarzeniach - informuje asp. Krzysztof Pawlik. Turniej dla dyżurnych został reaktywowany przez Komendanta Głównego Policji w ubiegłym roku po 13-letniej przerwie.

W tegorocznych eliminacjach wojewódzkich udział wzięło 33 najlepszych dyżurnych, którzy reprezentowali 32 powiaty oraz Komisariat Autostradowy Policji. Dyżurni zostali wyłonieni na podstawie testów wiedzy przeprowadzonych wcześniej w ich macierzystych jednostkach. 33 najlepsi dyżurni ze Śląska zmagania rozpoczęli 2 października. Wtedy w siedzibie śląskiego garnizonu policji musieli zmierzyć się z testem wiedzy policyjnej, który obejmował problematykę z zakresu działania na stanowisku kierowania.

Spośród 33 policjantów wyłoniono 5 mundurowych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w teście wiedzy. Piątka dyżurnych spotkała się po raz kolejny 10 października w KWP w Katowicach, aby rywalizować w II etapie konkursu-symulacji pracy na stanowisku kierowania w przypadku wystąpienia katastrofy komunikacyjnej. Dyżurnych oceniano na podstawie ilości zdobytych punktów w 3 kategoriach:

  • umiejętności przyjmowania i reakcji na zgłoszenia;
  • pracy w Systemie Wspomagania Dowodzenia;
  • umiejętności ocenianych na podstawie arkusza psychologicznego.


Najlepszymi dyżurnym zostali: asp. sztab. Maciej Młodzianowski z KPP w Wodzisławiu Śląskim – 50 pktt., asp. sztab. Krzysztof Krzempek z KPP w Cieszynie – 47 pkt. asp. sztab. Adrian Kmieciak z KMP w Zabrzu – 46 pkt.


Asp.szt. Krzysztof Krzempek jako dyżurny już nieraz udowodnił, że jest policjantem z powołania, a dla młodszych kolegów wzorem do naśladowania. W przeszłości dwukrotnie przez telefon pomógł uratować życie dziecku- w 2014 i 2015 roku (Dyżurny pomógł uratować 2-letnie dziecko, Dyżurny pomógł uratować 10-miesięczne dziecko), za co został wyróżniony i nagrodzony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z kolei w 2012 roku otrzymał z rąk Ministra „Krzyż Zasługi za Dzielność" za to , że w marcu 2012 roku z narażeniem własnego życia i zdrowia ewakuował wspólnie z sierż. Adrianem Lipowskim z płonącej kamienicy 14 osób. Następnie przez okno wyciągnęli 46-letniego mężczyznę, który sam nie mógł wydostać się z płonącego mieszkania na pierwszym piętrze. Policjanci wówczas pracowali bez żadnego zabezpieczenia i sprzętu. Asp.szt. Krzysztof Krzempek w przeszłości został również dwukrotnie wybrany najlepszym dzielnicowym (Najlepszy dzielnicowy w Cieszynie, Najlepszy dzielnicowy powiatu cieszyńskiego).

(red./mat.pras,)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-16 23:03:13
arnika: Gratulacje :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: