Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Styczniowe seanse w skoczowskim Teatrze Elektrycznym

Rozpoczynamy kolejny rok z kulturą, a konkretnie z interesującymi filmami na dużym ekranie w skoczowskim „Teatrze Elektrycznym”. W styczniowym repertuarze kino zaprasza na 12 filmów zarówno skierowanych dla najmłodszych jak również dla dorosłych miłośników filmu na dużym ekranie. My polecamy kilka z nich.

Do 9 stycznia 2022 r. (godz. 17:00 wyświetlany będzie amerykańsko-kanadyjski animowany film familijny z 2021 roku „Clifford. Wielki czerwony pies”. Ośmioletnia dziewczynka, Emily Elizabeth marzy o tym, aby jej maleńki, czerwony szczeniak urósł i był silny, nie spodziewa się jednak, że budząc się pewnego ranka znajdzie wielkiego psa w swoim małym mieszkaniu w Nowym Jorku. Emily za wszelką cenę chce, aby ukochany zwierzak został z nią. Postanawia znaleźć czarodzieja, który, przywróci Clifforda do normalnego rozmiaru. Na poszukiwania udaje się ze swoim wujem Caseyem i szkolnym kolegą Owenem. Clifford wzbudza powszechne zaciekawienie. Przyciąga również uwagę złego naukowca, który chce aby Clifford został jego psem.

 

 

22 grudnia 2021 roku miał premierę amerykański film akcji „Matrix Zmartwychwstania” w reżyserii Lana Wachowski, który zobaczymy w skoczowskim kinie w dniach 07-13 stycznia br. O godz. 19:00. "Matrix Zmartwychwstania", długo wyczekiwana czwarta odsłona przełomowej serii filmów, które zrewolucjonizowały swój gatunek. W nowym obrazie powracają aktorzy z poprzednich części - Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss - w rolach słynnych postaci Neo i Trinity. Podążaj za Neo, który prowadzi zwyczajne życie w San Francisco, gdzie jego terapeuta przepisuje mu niebieskie pigułki. Jednak Morfeusz oferuje mu czerwoną pigułkę i ponownie otwiera jego umysł na świat Matrix.

 „Wilk, Lew i Ja” to francusko-kanadyjski familijny film przygodowy w reżyserii Gilles de Maistre, który premierę miał w listopadzie 2021 r. Alma postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa – jest to otoczony pięknym lasem stary dom położony na malowniczej wyspie pośrodku jeziora w dzikich ostępach Kanady. Kiedy była mała, wychowywała się tu ze swoim dziadkiem, który uczył ją o przyrodzie i życiu w zgodzie z naturą. Wkrótce dziewczyna natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych – małego wilczka i urocze lwiątko. Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej z dziadkiem Almy wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Stworzenia stają się nierozłączne i zachowują jak rodzeństwo. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką, patrząc jak z każdym dniem się oswajają i coraz lepiej sobie radzą z otaczającym światem. Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane i na trop Almy wpadają leśni strażnicy. Czy dziewczyna będzie mogła liczyć na pomoc swoich najbliższych? Czu uda się ocalić niezwykłą przyjaźń i nie dopuścić do rozłąki troskliwej opiekunki i jej podopiecznych? To początek największej przygody ich życia! Film do zobaczenia w dniach 10-16 stycznia o godzinie 17:00

 

Czwarta propozycja to film dokumentalny „Truflarze”, którego reżyserami są Michael Dweck i Gregory Kershaw, a który premier miał 24 grudnia 2021 r. Po obejrzeniu tego filmu będziecie chcieli rzucić wszystko i wyjechać do Włoch, aby w piemonckich górach zbierać trufle! Carlo, Enrico, Piero i Sergio mieszkają nieopodal Mediolanu, gdzie od lat razem ze swoimi ukochanymi psami szukają rzadkich i drogich trufli Alba. Ten niezwykły rarytas jest przedmiotem pożądania ludzi na całym świecie, którzy gotowi są zapłacić za niego niemal każdą cenę. Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach nie wszystko jest na sprzedaż. Dla grupy uroczych włoskich staruszków trufle to nie żyła złota, a przepis na szczęście, które każdego dnia odnajdują na nowo na szlakach piemonckich lasów. Na ten film „Teatr Elektryczny” zaprasza w dniach 24-26 stycznia o godzinie 19:00

 

Cały repertuar na styczeń 2022 roku, dokładne daty i godziny emisji można znaleźć na stronie internetowej oraz facebooku „Teatru Elektrycznego”.

 AK, Filmweb

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: