Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Stworzył grę planszową

Na pewno niejeden spośród nas ma swoje marzenia, które czasem wydają mu się nie do zrealizowania. Tym bardziej cieszy fakt, ze są pośród nas osoby, które swoje sny i pasje przekuły w rzeczywistość. Nasz krajan, Paweł Siemek wydał swoją grę planszową.

Paweł Siemek gry planszowe kocha od dziecka. Już jako młody chłopak tworzył proste gierki, nie raz na zwykłej kartce papieru. - W późniejszym czasie postanowiłem stworzyć bardziej profesjonalny projekt gry planszowej bazując na popularnej już wtedy grze komputerowej „League of Legends”.  Szybko okazało się, że surowe przerzucenie mechanik z gier komputerowych sprawiłoby, że gra stałaby się zbyt skomplikowana i niekoniecznie grywalna. Do pracy nad grą dołączył Piotr Kubicius z Ustronia oraz cała grupa Kuźni Mordoru działająca przy Bibliotece Publicznej w Kaczycach  i wspólnie, od podstaw, zaczęliśmy myśleć nad całym projektem. Jako, że był to nasz pierwszy poważny projekt, musieliśmy, ucząc się na własnych błędach, wymyślać i „rozpracowywać” różne mechaniki. Podczas ich kształtowania, trudność sprawiło nam stworzenie odpowiedniej planszy i mechanizmu jej losowego rozłożenia. - mówi autor własnej gry planszowej, która jest juz dostępna na rynku.

Stworzenie Altarii, bo tak nazywa się gra, której pomysłodawcami są Paweł Siemek oraz Piotr Kubicius, wymagało wiele poświęcenia i cierpliwości. Gdyby nie wspólna motywacja zaangażowanych w projekt ludzi, to planszówka mogłaby nigdy nie powstać. Efekt ciężkiej pracy został jednak nagrodzony. Grę wydał „Axel” - znana firma z branży.

- Fakt, że Altaria, jeden z takich projektów, ujrzała światło dzienne, bardzo motywuje mnie do dalszego działania na tej płaszczyźnie. Mam nadzieję kontynuować pracę nad projektami gier planszowych i pozdrawiam wszystkich, którzy tak jak ja, uwielbiają planszówki. - mówi autor gry.

red.

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-10-08 16:25:52
mako: No i pięknie.
2016-10-08 16:35:09
qsztan: Gratulacje!<br />PS: Kolega nazywa się Paweł Siemek, a nie Piotr Semek :)
2016-10-09 15:29:27
funkfreak: Witam! Chciałbym zaznaczyć, że \&quot;Altarię\&quot; tworzyliśmy wraz z moim przyjacielem Piotrem Kubiciusem z Ustronia i jest on współtwórcą tej gry. Pozdrawiam, P. Siemek
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: