Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Studia w czasie pandemii. UŚ utrzymuje reżim sanitarny

Wykłady, lektoraty i laboratoria komputerowe prowadzone na Uniwersytecie Śląskim od października nadal będą realizowane w sposób zdalny. Jak jednak zapowiada prof. Ryszard Koziołek, nowo wybrany rektor uczelni, pewne odstępstwa zostaną wprowadzone dla nowo przyjętych studentów.

Rektor uczelni, w opublikowanym oświadczeniu, zaleca prowadzenie ćwiczeń, konwersatoriów, seminariów i zajęć tutoringowych również z zastosowaniem technik kształcenia na odległość, jeśli to możliwe. Na uczelni odbywać się mają jedynie laboratoria, ćwiczenia terenowe, warsztaty i praktyki.

Władze uczelni zdają sobie jednak sprawę z faktu, iż ograniczenie funkcjonowania uczelni dotknie nowo przyjętych studentów. - Aby zapewnić im choć w części rzeczywistą obecność w Uniwersytecie, poznanie środowiska akademickiego oraz integrację z nowymi koleżankami i kolegami, zakładamy, że na każdym kierunku studiów część zajęć będzie prowadzona w formie kontaktowej, nawet jeżeli wszystkie moduły można zrealizować w formie zdalnej - podkreśla prof. Koziołek.

Dodatkowo nowi studenci przejdą szkolenia online dotyczące obowiązujących zasad bezpieczeństwa, a także w sieci zostaną zorganizowane specjalne spotkania adaptacyjne i integracyjne.

Warto przypomnieć, że prof. Ryszard Koziołek jest postacią mocno związaną ze Śląskiem Cieszyńskim. Pisaliśmy o tym tutaj - LINK.

KR/us.edu.pl

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: