Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Studencka gala OskarUsie!

Tak się już przyjęło na cieszyńskiej uczelni, że nie tylko wykładowcy nagradzają starających się studentów dobrymi stopniami, ale także studenci wyróżniają tych pracowników naukowych uczelni, którzy w oczach żaków wnoszą w zdobywanie przez studentów wiedzy więcej, aniżeli wynika z ich pracy wykładowcy zakładającej przekazanie wiadomości z zakresu wykładanego przedmiotu.

Gala wręczania statuetek – oskarUsi jest bardzo starannie organizowana przez studencką brać, a przygotowany z wielką pieczołowitością i zrealizowany z wielką „pompą” program nie na darmo nazwany jest galą w dodatku nawiązującą do Oscarów. Rangi wydarzeniu dodaje także miejsce wręczania honorowych statuetek – cieszyński teatr.

Tego roku program artystyczny zaprezentowany na gali, którym przeplatane były filmy o poszczególnych wykładowcach nominowanych do nagrody, oraz samo wręczanie statuetek, przygotowała grupa niemal stu studentów z kierunków animacji społeczno-kulturalnej, etnologii, plastyki i muzyki. Ta ostatnia odegrała tego roku szczególną rolę, gdyż tematem przewodnim całości programu artystycznego były musicale.

Same nagrody przypadły aż dziewięciu wykładowcom (przyznano je w ośmiu kategoriach, a dodatkowo przyznano nagrodę specjalną) a sami studenci wyznali, że wybór był trudny, gdyż każdego z nominowanych darzą szczególną sympatią i uznaniem dla jego pracy naukowej i podejścia do studentów. A oto nagrodzeni: Przyjaciel studenta - dr Barbara Grabowska; Inicjator - mgr Jolanta Gisman-Stoch; Retor - dr Dariusz Juruś; Kabareciarz - dr Tadeusz Kania; Grand prix etnologia - dr Grzegorz Odoj; Grand prix muzyka - dr Jadwiga Sikora; Grand prix pedagogika - dr hab. Krzysztof Śleziński; Grand prix sztuka - mgr Natalia Pawlus; Nagroda specjalna - Oskaruś 2012 - dr Ewelina Konieczna.

Nagrodzeni wykładowcy nie szczędzili studentom słów pochwały. - Inicjator to iskra, która nie ma żadnego znaczenia, dopóki nie trafi na podłoże, które reaguje ogniem. Dziękuję wszystkim tym, którzy reagują ogniem - powiedziała Jolanta Gisman-Stoch nagrodzona w kategorii inicjator.

Organizatorami imprezy byli żacy zrzeszeni w Studenckim Kole Animatorów Kultury, a także inni studenci Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Współorganizatorami natomiast był Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego, Koło Naukowe Etnologów oraz miasto Cieszyn.

(beti)

 

Zobacz fotoreportaż>>>

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: