Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strzępki świata - zaproszenie

W czwartek 16 sierpnia w Galerii Domu Narodowym w Cieszynie odbył się wernisaż wystawy fotografii Jerzego Pustelnika "Strzępki świata". Wystawę można oglądać do 30. sierpnia.

Galeria czynna od poniedziałku do piątku w godz. 13:00-18:00

 

"Wystawa "Strzepki świata" jest próbą ujęcia tematu, w którym światło jest głównym, a często jedynym elementem, który stanowi o istnieniu fotografii, bo przecież takim jest światło.

Światło i brak światła - biel i czerń tworzyły pierwszą fotografię, to elementy z których (między innymi) składają się miliardy współczesnych fotografii. Fotografii, które pomimo swej, trudnej do obliczenia ilości - nieomal zawsze różnią się  od siebie w swej kolorystyce, wielkości, temacie, a przede wszystkim - przesłaniu."

 

Jerzy Pustelnik urodził się w roku 1950 w Cieszynie. W latach 1982-1984 uczęszczał do Policealnego Studium Fotograficzno-Filmowego w Warszawie. W roku 1990 ukończył studia w cieszyńskiej Filii Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Pedagogika Pracy Kulturalno-Oświatowej. Od roku 2001 pracuje na Wydziale Artystycznym UŚ w Cieszynie jako fotograf dokumentalista. Zajmuje się fotografią artystyczną, głównie rejestrowaniem koncertów jazzowych.

 

Ważniejsze wystawy indywidualne: Cały ten jazzzzzz (Bielsko-Biała), Festiwal Jazz Jambore (Warszawa); Orkiestra (Cieszyn), Miejsce Jazzu (Katowice), Jazz (Ustroń), Dotrzeć tam gdzie rodzi się dźwięk (Cieszyn)...

Za granicą - wystawy w Republice Czeskiej (Czeski Cieszyn, Frydek-Mistek, Hawirzów), Belgii (Genk), Niemczech (Dortmund, Essen, Bochun)

 


 

Zobacz też: Strzępki świata - wystawa Jerzego Pustelnika

źródło: ox.pl
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: