Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strzelali w Goleszowie. Pistolet Praktyczny – na czym polega ta konkurencja?

Niestraszny był im deszcz i wiatr. Miłośnicy strzelectwa z Cieszyńskiego Bractwa Kurkowego zebrali się na wewnętrznych zawodach w sobotę, 18.02 br. po południu na goleszowskiej strzelnicy „Hubertus”.

Cieszyńskie Bractwo Kurkowe, jedyny na Śląsku Cieszyńskim klub strzelectwa sportowego z licencją PZSS, znany jest w regionie z popularyzacji strzelania, organizując w ciągu roku zawody dla miłośników strzelania. Tym razem członkowie CBK spotkali się na wewnętrznych zawodach, na których wielu z nich po raz pierwszy zapoznało się z nowym typem konkurencji.

Zazwyczaj na zawodach strzeleckich oddaje się określoną ilość strzałów z pistoletu i karabinu z określonego dystansu. Tutaj podczas konkurencji zmieniał się dystans i sposób oddawania strzałów:

- Konkurencja nazywa się Pistolet Praktyczny. Rozgrywała się w trzech etapach. W pierwszym etapie do 2 magazynków lub bębna należało załadować po 6 naboi. Następnie zawodnik oddawał 2 x 6 strzałów w czasie 2 minut (łącznie ze zmianą magazynka po sześciu strzałach) z odległości 25 metrów – tłumaczy Seweryn Kędzior, strzelmistrz z CBK: - W drugim etapie do 2 magazynków lub bębna należało załadować po 6 naboi. Następnie zawodnik wykonywał serię 6 strzałów, z których każdy oddawany powinien być w czasie 2 sekund, z 5-7 sekundową przerwą między strzałami. Po zakończeniu pierwszej serii należało broń ponownie załadować i serię powtórzyć. Tarcza na tym etapie znajduje się w odległości 15 m. Ostatni etap to strzały z 10 metrów. Na tym etapie zawodnicy oddawali 6 strzałów w 3 dubletach, w czasie 2 sekund na 1 dublet, z 5-7 sekundową przerwą między dubletami.

Końcowy wynik w tej konkurencji jest sumą punktów uzyskanych przez zawodnika we wszystkich etapach, po uwzględnieniu ewentualnych punktów karnych (jeśli np. zawodnik nie zdąży oddać strzału w określonym czasie). Jeśli kilku strzelców uzyska tę samą ilość punktów, to o lepszym miejscu decyduje większa ilość dziesiątek centralnych, dziesiątek, następnie dziewiątek, itd. Przy dalszej równości decyduje ostatnia seria 6-ciu strzałów (3 dublety). Maksymalny wynik to 300 punktów (30 strzałów po 10 punktów).

Mimo zimna, wiatru i zacinającego od czasu do czasu deszczu trening udało się przeprowadzić w świetnych nastrojach. Nietypowa konkurencja wzbudziła spory entuzjazm wśród uczestników. – Na pewno trening w tej lub zbliżonej formie powtórzymy wkrótce – zapowiada Seweryn Kędzior.

Wyniki treningu Pistolet Praktyczny: 1. Kędzior S. - 273 punkty, 2. Panek M. - 271 punktów, 3. Kolasiński T. - 262 punkty, 4. Winter Z. - 247 punktów, 5. Gorzołka N. - 245 punktów, 6. Farana K. - 240 punktów, 7. Mrozek P. - 233 punkty, 8. Jaworek J. 200 punktów, 9. Sadlok K. 187 punktów, 10. Holewik R. - 174 punkty 11. Daniluk J. - 144 punkty.

 

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: