Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strzelali w Goleszowie

W niedzielę, 12 września w Goleszowie odbyły się „Zawody strzeleckie o puchar Wójta Gminy Goleszów". Na terenie Koła Łowieckiego HUBERTUS, zawodnicy rywalizowali z pistoletu i karabinu sportowego. Rywalizacja miała miejsce na strzelnicy Koła Łowieckiego HUBERTUS, zaś zawodnicy strzelali z pistoletu i karabinu sportowego.

W rywalizacji sportowej udział wzięło prawie 30 osób, podzielonych na 5 kategorii: dziewczęta, chłopcy, kobiety, mężczyźni oraz osoby 60+. Uczestnicy rywalizowali w dwuboju - strzelanie z pistoletu w pozycji stojącej i leżącej z karabinu sportowego. W obu kategoriach strzelano amunicją 5,6 mm. Z pistoletu wszyscy uczestnicy strzelali do tarczy oddalonej o 25 m, zaś w kategorii karabinu na odległość 50 m. W obu kategoriach młodzież oddawała po 10, natomiast pozostałe kategorie oddały po 20 ocenianych strzałów. Po prawie 5 godzinach rywalizacji na goleszowskiej strzelnicy wyłoniono najlepszych sportowców.

Dziewczęta:
1. Natalia Jaworek
2. Kamila Machej
3. Karolina Stanna

Chłopcy:
1. Tymoteusz Grad
2. Błażej Plinta
3. Paweł Sikora

Kobiety:
1. Agnieszka Kryczek

Mężczyźni:
1. Zdzisław Zawada
2. Krystian Mróz
3. Piotr Foltyn

Kategoria 60+:
1. Erwin Mrózek
2. Jan Żarski
3. Bogdan Janusz


W trakcie wydarzenia Wójt Sylwia Cieślar i przewodniczący rady gminy Karol Lipowczan zostali odznaczeni srebrnymi medalami „Za zasługi dla Ligi Obrony Kraju". Zostały one przyznane przez Zarząd Główny LOK. - Dziękuję Zarządowi za wyróżnienie. Pragnę podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizowanie zawodów sportowych i szkoleń w zakresie strzelectwa sportowego w których biorą udział mieszkańcy gminy Goleszów i całego powiatu. Gmina Goleszów zawsze wspierała i nadal będzie wspierać Państwa działania. Jeszcze raz dziękuję za wyróżnienie - mówiła wójt Sylwia Cieślar. Organizatorem zawodów był Zarząd Powiatowo-Miejski Ligi Obrony Kraju w Cieszynie.

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-09-13 15:12:39
jasper: Pamietam :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: