Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień:Kasa na stołówkę

Po raz kolejny gmina Strumień pozyskała fundusze na wyposażenie stołówki szkolnej. Tym razem prawie 100 tys. zł trafi do Szkoły Podstawowej im. Powstańców Ślaskich w Strumieniu.

Pozytywną weryfikację uzyskał złożony przez gminę Strumień do Wojewody Śląskiego wniosek o udzielenie wsparcia w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.Dotyczy on wyposażenia stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu. Będzie to sprzęt warty 100 tys. zł.
- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i potrzebom uczniów od września tego roku we wszystkich szkołach gminnych, dzieci będą mogły skorzystać z ciepłych posiłków. Czynimy również starania, by doposażyć kuchnie przedszkolne. W tym roku wymienione będą windy towarowe i  zostanie zakupiony piec konwekcyjno-parowy do Przedszkola w Strumieniu - mówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Dofinansowanie zostanie wykorzystane na poprawę standardu stołówek funkcjonujących w budynkach szkoły, mieszczących się zarówno przy ul. Młyńskiej jak i ul. 1 Maja, w tym na zakup dwóch pieców konwekcyjno-parowych. Realizacja zadnia ma na celu usprawnić wydawanie posiłków, ale przede wszystkim podwyższy ich jakość i urozmaici jadłospis.


Dzięki doposażeniu strumieńskiej stołówki szkolnej możliwe będzie również przygotowywanie posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zabłociu.
To nie pierwsza gminna szkoła, która uzyskała dofinansowanie w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”. W roku 2020 z dofinansowania swoją bazę wzbogaciła Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Drogomyślu.

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-09 19:27:29
: donuś odyebbało ci??...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: