Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień zrealizuje dwa projekty

Gmina Strumień w ramach programu Polski Ład otrzymała dofinansowanie na dwa projekty. Łącznie ponad 10 mln. zł. Rozbudowana zostanie kanalizacja na terenie Strumienia i Zabłocia i zmodernizowana oczyszczalnia ścieków. Będzie również nowy budynek Zespołu Szkół w Bąkowie.

Rząd rozdaje dofinansowania w ramach programu inwestycji strategicznych „Polski Ład”. Otrzymała je także gmina Strumień. Tu pieniądze zostaną zainwestowane w rozbudowę systemu kanalizacji sanitarnej na terenie miasta i gminy Strumień wraz z modernizacją oczyszczalni ścieków w Strumieniu.

Inwestycja obejmować będzie budowę kolektora łączącego zaprojektowaną kanalizację sanitarną w Zabłociu z istniejącym systemem kanalizacyjnym na terenie miasta Strumienia oraz modernizację mechanicznej części systemu technologicznego oczyszczalni ścieków w Strumieniu. Wartość dofinansowania zadania to 2 983 000,00 zł – informuje Urząd Miejski w Streumieniu. Ta inwestycja ma zostać zrealizowana do 30.11.2023 r.

Jednak to nie wszystko. W Bąkowie będzie wybudowany nowy i rozbudowany istniejący budynek Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.
Inwestycja obejmować będzie m.in. budowę nowego dwukondygnacyjnego budynku o funkcji dydaktycznej wraz ze wszystkimi niezbędnymi instalacjami połączonego z istniejącym budynkiem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bąkowie, budowę systemów produkcji energii elektrycznej oraz energii cieplnej opartych na odnawialnych źródłach energii, oraz budowę drogi dojazdowej wraz z miejscami postojowymi – dodaje Urząd Miejski w Strumieniu. Wartość dofinansowania zadania to 7 012 500,00 zł. Zadanie ukończone zostanie do 31 lipca 2024 r.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-06-07 18:11:31
monika8989: Cześć panowie, mam na imie Monika, do Polski przyjechałam z Kijowa uciekając przed wojną. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika89
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: