Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strumień - zdobądź zawód

Chcesz się dowiedzieć jak założyć własną firmę? A może marzysz o tym, by nauczyć się kroju i szycia? Wszystko to jest możliwe. W dodatku bezpłatnie. W Strumieniu ruszyły kursy zawodowe dla mieszkańców gminy. Trzeba spełniać jeden warunek - być osobą niepracującą zameldowaną na terenie gminy Strumień.

Zajęcia w ramach projektu „Bądź aktywny w gminie Strumień” ruszają w marcu. Uczestniczki kursu kroju i szycia przejdą profesjonalne szkolenie zakończone MEN-owskim certyfikatem uprawniającym do wykonania zawodu. Podczas zajęć zaplanowano również spotkanie z projektantem mody, który opowie o współczesnym wzornictwie. Prace przygotowane przez uczestniczki kursu będzie można zobaczyć podczas finałowego pokazu mody.

Drugi kurs to droga zawodowa dla tych, którzy mają ochotę poprowadzić własny biznes. Sam pomysł bowiem nie wystarczy. Na pomoc przyszłym właścicielom firm wychodzą specjaliści, którzy podczas kursu nauczą pisania biznesplanów, powiedzą jak zdobywać pieniądze na funkcjonowanie firmy, wprowadzą w tajniki podatków i składek. Kurs przedsiębiorczości będzie realizowany od kwietnia do maja.

Uczestnicy obu projektów objęci będą również indywidualną opieka doradcy zawodowego, razem z którym przygotują Indywidualny Plan Działania.

Rekrutacja do projektów już ruszyła. Zgłaszać się można w Referacie Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Strumieniu.

JB

źródło: OX.PL/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: