Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień zadbał o święta uchodźców

W Strumieniu 42 rodziny otrzymały świąteczne paczki wraz z życzeniami. Upominki zawierały żywność, napoje, środki higieniczne. Trafiły do Ukraińców uciekających przed wojną tuż przed obchodzonymi przez nich Świętami Wielkiej Nocy.

- W minionym tygodniu w gminnym magazynie odbyła się akcja pakowania i dystrybucji świątecznych darów dla rodzin z Ukrainy zamieszkujących gminę Strumień. Paczki wypełnione najpotrzebniejszymi rzeczami m.in. żywnością, napojami, środkami higienicznymi trafiły do Ukraińców tuż przed świętami. Łącznie udało się rozwieść 42 upominki wraz z wielkanocnymi życzeniami – informuje gmina Strumień.

Pomysłodawczynią akcji była burmistrz Strumienia Anna Grygierek, a koordynowała ją przewodnicząca rady mieszkańców Strumienia Patrycja Bojda. Przy pakowaniu paczek pracowali wolontariusze, sołtysi, przedstawiciele OSP.

Świąteczne dary dla ukraińskich rodzin w znacznej mierze pochodziły z transportu pomocy materialnej, która trafiła do Strumienia z  zaprzyjaźnionego miasta Igensdorf z Niemiec, a także z organizowanych na terenie gminy licznych zbiórek. W gminie Strumień przebywa 158 uchodźców z Ukrainy, w tym 80 dzieci.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: