Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strumień z dofinansowaniem

Dofinansowanie na remont drogi gminnej z Funduszu Dróg Samorządowych otrzymała również gmina Strumień. Dzięki pozyskanym funduszom przebudowana zostanie ulica Zielona w Strumieniu.

Gmina Strumień to czwarta z gmin w powiecie Cieszyńskim, które uzyskały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, edycja 2020. Strumieński magistrat złożył wniosek już w 2019 roku, w drugiej połowie kwietnia 2020 pojawiły się wyniki. Wartość projektu to 645.242,00., dofinansowanie wynosi 55% kosztów, czyli 354.883,10 zł. Gmina zadeklarowała wkład ze środków własnych w wysokości 290.358,90 zł.

Ulica Zielona w Strumieniu zostanie przebudowywana na odcinku 180 metrów. Zakończenie prac planowane jest na październik 2020 r. - Na wykonanie prac został ogłoszony przetarg. W ramach inwestycji na ul. Zielonej zostanie wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa o szerokości 5,0 metrów (na włączeniu do drogi powiatowej ul. 1 Maja poszerzona zostanie do 5,5 metra), pobocze o szerokości 0,75 metra oraz zostanie przebudowane skrzyżowanie z drogą powiatową. Istniejące zjazdy będą utwardzone podbudową kamienną, a na to położona zostanie kostka betonowa. Zaprojektowano także odwodnienie poprzez zabudowę obustronnych kratek ściekowych, z których wody opadowe odprowadzane będą do projektowanej kanalizacji deszczowej. Przebudowie poddana zostanie również studnia rewizyjna kanalizacji deszczowej zlokalizowana pod chodnikiem przy ulicy 1 Maja – wyjaśniają władze Strumienia. Jak udało nam się dowiedzieć w Burze Promocji Urzędu Gminy w Strumieniu, przetarg, który ma wyłonić wykonawcę, został ogłoszony 17 kwietnia 2020 roku.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-23 10:18:36
wyśmienity cwaniaczek: Wy się zajmijcie ratowaniem miejsc pracy a nie drogami bo jak tak dalej pójdzie to po tych Waszych nowych drogach nikt nie będzie jezdził !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: