Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień: szkoły z unijnym dofinansowaniem

Zespoły szkolno-przedszkolne w Drogomyślu i Zabłociu otrzymają odpowiednio blisko 243 tys. zł i 300 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Do Europejskiego Funduszu Społecznego o unijne pieniądze wnioskował strumieński magistrat.

Do strumieńskich placówek trafią tablety, laptopy, tablice interaktywne, maty edukacyjne, a nawet drukarka 3D. To jednak nie wszystko. - Dzięki dofinansowaniu nasi uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach zarówno wyrównawczych, jak i rozwijających, które wykraczają poza podstawę programową. Jednocześnie będą też korzystać z nowoczesnych pomocy dydaktycznych, w które zostaną zaopatrzone szkolne pracownie, natomiast nauczyciele podniosą swoje kompetencje - wyjaśnia Anna Grygierek, burmistrz gminy Strumień.

Wnioski o pieniądze unijne na terenie województwa śląskiego złożyło ponad 170 szkół, a wsparcie uzyskało jedynie 51. - Gminy Strumień nie byłoby stać, szczególnie teraz, w dobie pandemii, na taki wydatek. Dlatego bardzo się cieszę, że złożone przez nas wnioski zostały docenione i to przy tak dużej konkurencji - dodaje Grygierek.

KR/UM Strumień

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-03 15:21:56
św. Patryk.: zdążyli przed wypierpolem
2020-12-03 18:50:34
koszor: patryku- macie jakieś dyżury z krzysztofem? Widzę, że dzisiaj ty złości wylewasz od 5.55 rano, potem koło 14-stej, 15-tej i 18-tej. To można tak cały dzień nosić w sobie tyle nienawiści i wulgarności? Może jakiejś roboty byś się chwycił albo na Roraty do kościoła wybrał?
2020-12-03 20:43:10
św. Patryk.: koszorku, dziękuję za uważne studiowanie moich postów ;) - a do kościoła się wybiorę jak będą licytować wyposażenie itd, może jakąś ławkę do altanki bym kupił
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: