Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Finał sezonu WRC. Kajto pojedzie we Włoszech

Już dziś (3.12) rozpoczyna się Rajd Monza, ostatnia runda tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Większość odcinków specjalnych ulokowana jest na słynnym torze Formuły 1.

- Rajd Monza będzie bardzo zróżnicowany, pojedziemy głównie po nawierzchni asfaltowej, ale urozmaiconej wieloma łącznikami szutrowymi. Pomiędzy etapami na torze czeka nas trudna sobota na alpejskich drogach. To wymaga nie tylko koncentracji, ale perfekcyjnego przygotowania ustawień samochodu i dostosowywania ich, bo warunki będą ciągle się zmieniać. Ze względu na temperatury może nas zaskoczyć również pogoda. Staram się jednak patrzeć pozytywnie, bo niewątpliwie tych pozytywów jest bardzo dużo - mówi Kajetan Kajetanowicz, który obecnie zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji WRC3. Do liderującego Marco Bulacii traci 15 punktów.

"Kajto" do rajdu przygotowywał się w Polsce - jednego dnia na torze w Kielcach, a drugiego na ustrońskich drogach wokół góry Równicy. - Gdy zobaczyłem te dwie Skody z RaceSeven, poczułem się jak mały chłopczyk, któremu spełniają się marzenia. A takie uczucie, mówiąc szczerze, w ostatnim czasie nie było częste. W całym gąszczu obowiązków, niepewności co do kolejnych rajdów, pędzie i stresie mało było takiej radości i drobnych przyjemnych rzeczy. A dla mnie było to coś bardzo miłego i łezka mi się w oku zakręciła, gdy ujrzałem te topowe samochody R5 właśnie u siebie - opowiadał o testach w Ustroniu dla portalu motorsport.com

Warto przypomnieć, że Kajetan Kajetanowicz opowiadał nam o trudnach tegorocznego sezonu spowodowanych pandemią COVID-19 w artykule Rajdy w czasach pandemii. "To czas dużej niepewności".

KR/na podst. mat. pras. i pl.motorsport.com

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: