Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strumień szkoli mieszkańców

Kurs zakładania działalności gospodarczej i kurs prawa jazdy - to proponuje mieszkańcom gmina Strumień. Na realizację tych szkoleń gmina otrzymała dofinansowanie unijne. Jest jeszcze szansa na to, żeby się na te szkolenia załapać.

Jak założyć własną działalność gospodarczą? Tego dowiedzą się uczestnicy projektu „Bądź aktywny w gminie Strumień”, który ruszył w poniedziałek 16 kwietnia. Jednak jeśli ktoś ma chęć się podszkolić w tym zakresie – może się jeszcze zapisać. Wolne miejsca czekają na dwójkę szczęśliwców. Zajęcia zakończą się w czerwcu. Ich uczestnicy dodatkowo będą objęci indywidualnym poradnictwem doradcy zawodowego. Uczestników kursu czeka 90 godzin lekcyjnych zajęć. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i wtorki od 9:00 do 15:30 w MGOK na rynku w Strumieniu. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się jak założyć firmę, jaką formę opodatkowania wybrać, jak się ubezpieczyć, napisać biznesplan oraz jak wykorzystać internet w swojej działalności. W kursie mogą wziąć udział osoby bezrobotne mieszkające na terenie gminy Strumień. Wystarczy zgłosić się do Referatu Funduszu Zewnętrznych Urzędu Miejskiego (piętro I pok. nr 6) w godzinach urzędowania i tam wypełnić deklarację zgłoszeniową.


Wolne miejsca znajdą się dla chętnych, którzy chcą zdobyć prawo jazdy. W strumieńskim ratuszu trwa rekrutacja. Do kursu mogą zgłaszać się osoby niepracujące, zarówno bezrobotni zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy jak i nieaktywni zawodowo. To podstawowy warunek udziału w kursie. Poza tym trzeba być zameldowanym na terenie gminy Strumień oraz nie uczyć się w trybie dziennym. Koszty związane z kursem finansowane są z funduszy unijnych. Uczestnicy mają zapewniony nie tylko sam kurs, ale również badanie lekarskie, materiały szkoleniowe, opłacony jest też pierwszy egzamin.

Osoby zainteresowane udziałem w kursie zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Strumieniu, 1 piętro, pokój nr 6. Należy zgłosić się osobiście z dowodem tożsamości w godzinach urzędowania.
KOD

 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: