Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Górki czekają na nowy wóz

Są szanse, że już niebawem OSP w Górkach Wielkich zdobędzie nowy samochód. W tej chwili w jednostce służą dwa samochody. Ale są pieniądze na zakup kolejnego pojazdu.
W tej chwili do akcji wyjeżdżają dwa średnie samochody ratownicze. To magirus i star 266. Jednak jednostka od kilku lat stara się o kolejne auto. To nie wymiana a uzupełnienie naszego taboru – mówi Ryszard Główczak prezes Zarządu OSP w Górkach Wielkich. W tej chwili jednostka liczy 115 członków, w tym 85 osób to czynni ochotnicy.
Strażacy planują zakup lekkiego samochodu, który będzie służył do pomocy w ratownictwie technicznym. W ubiegłym roku z dotacji Państwowej Straży Pożarnej jednostka w Górkach otrzymała nowy sprzęt – zestaw ratownictwa hydraulicznego a także sprzęt do ratownictwa przedmedycznego. To wyposażenie niezbędne, bo jednostka wchodzi w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Strażacy ochotnicy posiadają odpowiednie przeszkolenie.
Jak mówi prezes Główczak, zmieniają się typy akcji w których uczestniczą strażacy. To już nie tylko pożary a inne zdarzenia, w których pomagamy. Rozwój cywilizacyjny powoduje, że zmienia się charakter zagrożeń. Częściej są to wyjazdy do zdarzeń drogowych– dodaje.
Nowy samochód, który ma trafić do Górek uda się zakupić dzięki dofinansowaniu z kilku źródeł. 50 tysięcy zł przeznaczyli na ten cel na ostatniej sesji radni w Brennej. Podobną kwotę udało się zebrać w ubiegłym roku podczas zbiorki z okazji 85-lecia jednostki. Wsparł także zarząd wojewódzki OSP.
 
 
150 tysięcy zł. starczy na lekki, sześcioosobowy pojazd ratowniczy. Trudno mi powiedzieć czy będzie to fiat czy ford. W każdym bądź razie do ratownictwa technicznego – mówi Główczak.
Niestety samochodu nie uda się kupić do czasu strażackiego święta, wszystko przez konieczność uruchomienia procedury przetargowej.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: