Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień: spotkania z psychologiem dla młodzieży

Dużo mówi się o problemach psychicznych związanych z pandemią. Pogorszenie nastroju, depresja, stany lękowe – zdaniem psychologów mogą być wynikiem izolacji, zwłaszcza w przypadku młodzieży. W związku z tym Gmina Strumień wychodzi naprzeciw potrzebom społecznym i zaprasza na spotkania z psychologiem dla młodzieży.

Gmina Strumień organizuje spotkania z psychologiem dla młodzieży z gminy - Już od ponad roku pandemia dyktuje warunki naszego życia, stawiając nas w zupełnie nowych sytuacjach. Jedną z grup, która najbardziej ucierpiała ze względu na stres związany z obostrzeniami, ograniczeniami w spotykaniu się z rówieśnikami i zamknięte szkoły, z pewnością jest młodzież. Gmina Strumień uruchamia dodatkowe, indywidualne konsultacje z psychologiem dla młodzieży. Spotkania będą się odbywały od maja do września 2021 r. W druga i czwartą środę każdego miesiąca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu, a ich koszt będzie w całości pokryty z dodatkowych środków gminy. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, dyżury mogą zostać zorganizowane również w innych miejscowościach gminy – poinformował strumieński magistrat.

O wpływie samej pandemii i podyktowanej nią izolacji społecznej na stan psychiczny społeczeństwa mówi się od dawna. Izolacja, poczucie zagrożenia, brak wydarzeń kulturalnych i kontaktu z rówieśnikami, może być przyczyna depresji, stanów lękowych, czy wielu innych zaburzeń. W szczególnie trudnej sytuacji znalazła się młodzież, która dotąd była przyzwyczajona do nauki w trybie stacjonarnym i pogawędek na przerwach – brakuje mi kontaktu z ludźmi. Czasem spotykam się z koleżankami, ale to nie to samo. Nauka zdalna sprawia, że nie mam poczucia, że jest to realne. Mam poczucie bezsensu, dopiero niedawno dowiedziałam się, że również w tym przypadku mogę poszukać pomocy specjalisty – wyjaśniła nam uczennica szkoły średniej z powiatu cieszyńskiego.

Z czym młodzież może zwrócić się do psychologa? - Propozycja skierowana jest dla każdego młodego mieszkańca gminy Strumień, który chce porozmawiać o swoich problemach czy wątpliwościach, a do tej pory nie miał możliwości spotkania ze specjalistą. Spotkanie może dotyczyć dowolnego tematu: przyszłości, wyboru szkoły, tęsknoty za przyjaciółmi- wyjaśnia Gmina Strumień.

Terminy można ustalać bezpośrednio u psycholog Sylwii Witek, telefonicznie: 603 315 945 (w godzinach popołudniowych wiadomość SMS) i mailowo: porady@psycholog.pl.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-29 05:10:17
inigo: Zamknąć dzieci w domach przy komputerze i komórce a teraz je leczyć psychologami... Każde socjalistyczne państwo dzielnie walczy z problemami, które samo stworzyło...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: