Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień się nie nudzi

Na ten czas uczniowie czekali od wielu tygodni, nareszcie czas wielkiej laby. Dwa tygodnie pełne beztroski, bez sprawdzianów i szkolnych zajęć. Jednak co tu robić przez ten czas? Portal OX.PL przygotował małą ściągę dla dzieci i rodziców.

W Gminie Strumień na brak zajęć narzekać nie można, o to, aby dzieciom nie nudziło się w czasie szkolnej laby dbają świetlice środowiskowe, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu proponuje wspólne wyjazdy do bielskiego Kinoplexu. Filmowych wieczorów nie będzie brakować  też w siedzibie MGOKu. Na początku lutego odbędą się warsztaty plastyczne i kulinarne podróże po świecie. Natomiast 7 lutego w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabłociu odbędzie się dyskoteka walentynkowa. 

Ferie wypełnione zajęciami będą nie tylko w Strumieniu, ale również w miejscowościach całej gminy. W Bąkowie zaplanowano m.in. warsztaty taneczne i bębniarskie. Młodzi ludzie będą się również uczyćEBRU, czyli tureckiej sztuki malowania na wodzie, ponadto gry suduku, grać w szachy i układać klocki jenga.  

Świetlica w Bąkowie na czas remontu strażnicy jest przeniesiona do szkoły podstawowej, wejście od strony sali gimnastycznej. 

W ramach działalności świetlicy środowiskowej w Drogomyślu organizowane będą wyjazdy do figloparku w Bielsku –Białej i na kulig do Wisły. Zaplanowano też  zajęcia fotograficzne. A że walentynki tuż tuż zaplanowano wspólne pieczenie piernikowych serc. Podczas ferii świetlica będzie czynna od 13:00 do 19:00. 

W Pruchnej też młodzież nie powinna się nudzić. Zaplanowano m.in. plener fotograficzny. Młodzi ludzie odkryją też talenty wydawnicze – przygotują wspólnie atlas wsi i gazetkę o miejscowości. Ponadto zaplanowano wyjazdy na basen i zajęcia bębniarskie. Świetlica będzie czynna w czasie ferii codziennie od 12:00 do 18:00. 

W Zabłociu zaplanowano m.in. warsztaty plastyczne z Anną Melek. Młodzież pozna tajniki decupagu na szkle, a jeśli dopisze śnieg zostanie zorganizowany konkurs na najciekawszą figurę śniegową. Odbędą się również warsztaty kulinarne, na których szykowane będą gofry i inne słodkości. Godziny pracy świetlicy: 12:00 – 18:00

Zbytków jak Pruchna będzie pstrykał zdjęcia i gotował. Tu też powstanie wiejski atlas. Ponadto uczestnicy zajęć nauczą się tworzenia witraży z farb żelowych. Świetlica będzie czynna od 10:00 do 16:00. 

Wszyscy razem spotkają się  2 lutego w 2. Konferencji Dzieci i Młodzieży w Pruchnej pt. „Aktywność twórcza sposobem na nudę”. Tam w ramach konferencji odbędą się warsztaty z filcowania, przygotowania maskotek, nadruków na koszulki. Zostaną zorganizowane też warsztaty wizerunku, powstanie też katalog mody.  Ponadto społeczność świetlicowa zmierzy się ze sobą 9 lutego, właśnie wtedy w hali w Strumieniu odbędzie się III Międzyświetlicowa Olimpiada Zimowa.

 

Na sportowe spędzenie ferii zaprasza hala w Strumieniu. Zajęcia każdego dnia odbywają się od 12:00 do 15:00.

Młodzież ponadgimnazjalna z gminy Strumień może każdego dnia między 13:00 a 15:00 bezpłatnie skorzystać z siłowni.

Szczegółowy harmonogram zimowych zajęć na stronie www.strumien.pl.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: