Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień: Ścieżką rowerową do Pszczyny?

Ponad pół miliona złotych przeznaczą miasto Pszczyna, gmina Strumień i samorząd powiatu cieszyńskiego na opracowanie dokumentacji projektowej ścieżki rowerowej, która miałaby połączyć powiaty cieszyński i pszczyński.

Ścieżka miałaby powstać wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 939. Projekt ma być gotowy do 2023 roku. - DW 939 to niebezpieczna trasa o dużym nasileniu ruchu samochodowego. Korzysta z niej wielu rowerzystów i piesi. Ścieżka połączy dwa miasta - Pszczynę i Strumień oraz dwa powiaty - pszczyński i cieszyński. Jako samorządowcy od dawna zabiegamy o tę inwestycję. I choć zarządcą DW 939 jest marszałek, zadanie ma szansę na realizację tylko przy finansowym i organizacyjnym zaangażowaniu samorządów powiatowych i gminnych - poinformowowała w mediach społecznościowych Barbara Bandoła, starostka powiatu pszczyńskiego. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-20 10:35:40
: To bardzo dobry krok. Tylko odseparowanie ruchu pieszo-rowerowego od ruchu samochodowego daje tym pierwszym gwarancję bezpieczeństwa, a kierowcom komfort jazdy. Przez 5 lat pracy na terenie całych Niemiec przejechałem 15 tys km samochodami służbowymi i 30 tys km rowerem, z czego większość po ciągach pieszo-rowerowych poza terenem zabudowanym.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: