Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień: są chętni do pracy w komisji wyborczej

Mimo tak wielu rozbieżności dotyczących wyborów prezydenckich, do ich przeprowadzenia (w jakiejkolwiek formie) muszą się przygotowywać lokalne samorządy. Dlatego też Bogusław Wawrzyczek, radny Rady Miejskiej w Strumieniu i sołtys Zbytkowa, wniósł zapytanie do strumieńskiego magistratu dotyczące sposobów organizacji głosowania.

W odpowiedzi na pismo radnego Anna Grygierek podkreśla, że gmina otrzymuje z budżetu państwa 100% środków na przeprowadzenie wyborów. Jest jednak pewien "haczyk". - Państwowa Komisja Wyborcza nie podjęła decyzji o zakupie środków ochrony dla członków komisji wyborczych, a więc nie możemy ze środków przeznaczonych na wybory prowadzić takich zakupów - pisze burmistrzyni gminy Strumień.

Są jednak chętni do pracy przy wyborach. - W naszej gminie minimalna ilość członków obwodowych komisji wyborczych wynosi 40 osób, a maksymalna 72 osoby. Do pracy w komisji zgłosiły się 44 osoby. Obecnie nie mamy ostatecznej informacji, kiedy oraz w jaki sposób zostaną przeprowadzone wybory prezydenckie - zaznacza Grygierek, która dodaje, że wiele organizacji miast i gmin sprzeciwia się organizacji wyborów w trakcie trwania epidemii. Wśród nich są m.in. Zarząd Związku Gmin Wiejskich (którego wiceprzewodniczącą jest burmistrzyni Strumienia), Śląski Związek Gmin i Powiatów czy Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Subregionu Południowego Województwa Śląskiego "Aglomeracja Beskidzka" (do tych dwóch organizacji także należy gmina).

Zapytanie radnego i odpowiedź na nie można znaleźć tutaj - LINK

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

18
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-16 19:35:42
altacet: Brawo Strumień! Od dawna wiadomo,że jestescie pisowscy.
2020-04-16 20:20:51
Baciar: Znaleźli się wiejscy karierowicze, myślą, że ich od przerzucania gnojoka do przelewania gnojówki wezmą, hahaha
2020-04-16 20:42:17
M53: Czyli pani burmistrz, jako burmistrz Strumienia nie wnosi sprzeciwu, dotyczącego organizowania wyborów, jak zrobili to burmistrze innych miast? Gmina należy do dwóch związków, wnoszących sprzeciw, burmistrzowa jest wiceprzewodniczącą kolejnego , który wnosi sprzeciw, ale ona sama jakoś tak... zachowawczo... jak ta panna, która to "i chcę, i boję się". Wstyd- burmistrzowa niedługo dostanie rozdwojenia jaźni. Tu zrobi wybory a jednocześnie w związku, w którym jest wiceprzewodniczącą wniesie sprzeciw. Wydaje mi się, że gmina należąca do związków wnoszących sprzeciw, powinna się do tego dostosować. A ludzie? Już dawno wiadomo, że w Strumieniu są nadgorliwcy. Tylko dlaczego zawsze są tak gorliwi w sprawach wątpliwych etycznie i moralnie?
2020-04-16 20:50:37
donekT: M53, Zdaje się, iż instytucja, do której sprzeciw został wniesiony (chyba że złożono również gdzieś indziej) nie jest właściwa do rozpatrywania określonego rodzaju dokumentów. Dwa, ów wniosek NIE JEST WIĄŻĄCY... Moim zdaniem, sami zgłaszający byli tego świadomi... Jednak czy lokalni MALKONTENCI potrafią to pojąć?
2020-04-16 21:14:28
tom lem: .. mało, że nie wnosi sprzeciwu, JEST ZOBOWIĄZANA zorganizować wybory, dodatkowo wydaje się Szanownej Burmistrzyni że znalazła haczyk "na władzę", a to tylko haczyk na którym sama wisi ;-)))
2020-04-17 08:29:42
jasper: Pozwole sobie na cytat wpisu Pana Wadima Tyszkiewicza "Sejm i Senat do likwidacji, przynajmniej dopóki Polacy nie uznają, że chcą żyć w państwie demokratycznym. Szkoda pieniędzy podatników. Nie ma sensu utrzymywać fikcję parlamentarną. Mam wrażenie, że wokół siebie mam wielu użytecznych idiotów, bezrefleksyjnie podnoszących rękę zgodnie z dyscypliną partyjną, ślepo służąc dyktaturze. Jak tym ludziom nie wstyd? Wcześniej wielokrotnie zdeptano Konstytucję, teraz depcze się fundamenty parlamentaryzmu. Mamy do czynienia z pełzającym zamachem stanu. Polska już nie jest krajem demokratycznym, a cały ośrodek władzy skupiony został na Nowogrodzkiej. Po co więc udawać, że poseł czy senator jest w tym kraju komukolwiek do czegokolwiek potrzebny? Wstyd się przyznać, ale jak nigdy, czuję się bezradny i nikomu niepotrzebny. I niech nikt nie mówi, że jego to tak bezpośrednio nie dotyczy, że suweren ma dzisiaj inne problemy, kiedy poczuje pejcz na własnych plecach będzie już za późno. Posłuszni partyjni pretorianie partii rządzącej w godzinę rozprawili się w sejmie z gigantyczną pracą wykonaną w senacie. Po co było udawać, że nasza praca ma jakikolwiek sens? Władztwo legislacyjne parlamentu to fikcja. Rządzi wódz, komisarz partyjny, cyniczny, wyrafinowany, bezwzględny. Reszta podnosząca tępo rękę do góry, czy wciskająca przycisk podczas głosowania, to marionetki, zwykłe pionki na szachownicy. To co się dzieje w sejmie, to cyrk, teatr, farsa... To już nawet nie jest już udawanie pozorów demokracji, to dyktatura powołująca się na mandat w imieniu suwerena w czystej postaci. To tyrania mniejszości (dzięki prawu wyborczemu D"Hondta) nad większością. Został zakwestionowany trójpodział władzy. Nie mamy już niezależnego sądownictwa i systemu prawa. W Polsce całkowicie zaczęła dominować władza wykonawcza. Rządy partii, która zdobyła minimalną większość w parlamencie, stoją ponad rządami prawa. Po jaką cholerę ślęczeliśmy do 4 nad ranem w Senacie, pracując nad ustawą antykryzysową, skoro w urągający powadze Sejmu marszałek Witek z szybkością kałasznikowa uwala je jedną po drugą. Hurtem. Wstyd dla Polski, wstyd dla mnie, wstyd dla senatorów PiS, którzy tworzyli pozory pracy nad ustawą dla dobra Polaków. Taśmowo cała praca wylądowała w koszu na śmieci. Takiej Polskich chciałeś suwerenie? Nie dość, że spadła na nas koronawirusowa zaraza, to na dodatek uderza w nas plaga dyktatury człowieka, który po trupach dąży do utrzymania władzy do końca świata. Jest mi wstyd, że Polacy dali się tak upodlić, na własne życzenie. Ostatnia, minimalna nadzieja w samorządowcach, że uda im się zatrzymać marsz tych barbarzyńców. Patrzę teraz w TV na Błaszczaka, Macierewicza, Kamińskiego..., i proszę mi wybaczyć, ale zbiera mnie na wymioty. "
2020-04-17 08:53:19
tom lem: jasper-Q: ciekawe czy Pana Wadim Tyszkiewicz zauważył, gdy był prezydentem Nowej Soli, dominację władzy wykonawczej i tyranię mniejszości, czy "Nowocześnie" zmienia poglądy z powodu miejsca siedzenia. Jak go spotkasz, zapytaj ;-)))
2020-04-17 09:52:28
jasper: Oceniam sytuacje obecna a ona jest niestety taka, jaka pan Tyszkiewicz opisuje. Ponad prawem i poza przyzwoitoscia szary posel Kaczynski pokazuje wam srodkowy palec.
2020-04-17 09:58:18
tom lem: ... co tam jeden palec, w samorządach włodarze pokazują maseczki ;-)) i myślą, że widać "samorząd".
2020-04-17 10:11:27
renia150: A moze ci "chetni" to te osoby ktore zglosily sie do pracy w komisjach jeszcz przed wybuchem epidemii, a teraz przypisano je automatycznie???
2020-04-17 12:42:33
donekT: jasper-Q wytłumacz swojemu guru albo poproś kogoś, żeby wytłumaczył, czym różni się USTRÓJ od SYSTEMU:) Oraz na czym polega PARLAMENTARYZM;) Nie wszędzie gdzie jest/był parlament, jest/był parlamentaryzm;) Jak to Twój jasper-Q idol powiedział? Ciemny lud wszystko kupi...
2020-04-17 12:52:46
M53: Donek, coś Ci się z tymi malkontentami pomyrdało. Chyba potrafisz odróżnić zdroworozsądkowe podejście do wyborów w obecnej sytuacji, od marudzenia w sytuacji "normalności"? Zgłaszajacy byli świadomi lub nie. Bardzo dużo ludzi nie ma zielonego pojęcia o tej chorobie, zakażaniu nią i przebiegu. Obserwuję naszych klientów i jestem przerażona, jak bardzo są beztroscy. Maseczka? Rękawiczki? Dezynfekcja? Zapomnij- "Jo sie nie boja" kozaczy jeden z drugim. Burmistrzowa powiedziała, że nie może kupić środków ochrony przed wirusem dla komisji. Ciekawa jestem, czy w momencie, kiedy chętni się zgłaszali, powiedziano im to. I jeszcze jedno- po co komisje złożone z tylu osób, kiedy to ma być korespondencyjnie? Renia- o ile mi wiadomo, to nabór do komisji zaczął się już po ogłoszeniu stanu epidemii. Jeżeli ktoś był chętny przed i przypisano go automatycznie, nie pytając o zgodę teraz, to burmistrz może mieć problemy, podając fałszywe informacje.
2020-04-17 13:00:38
M53: Donek, nie potrafisz pogodzić się z tym, że rząd pisowski daje doopy na maksa? Nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że ta cała hucpa powinna się skończyć? Nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że PiS szafuje zdrowiem społeczeństwa, organizując na siłę te idiotyczne, bezprawne wybory? Wyjeżdżasz z pouczeniami, dotyczącymi parlamentaryzmu, piszesz elaboraty teoretyzując, popisując się swoją wiedzą ( a może ściągając ją z Netu), bo z grubej rury łatwiej Ci trafić, ale zająć się podaniem sensownych argumentów, to u Ciebie naprawdę wielki problem. Czepiasz się pierdoł, a jak trzeba napisać wprost, to używasz kpiny i wyśmiewasz się z innych. I to ma świadczyć o twojej dojrzałości w prowadzeniu dyskusji. Wysiadam.
2020-04-17 13:32:26
donekT: Szanowna M53, obserwując wypowiedzi poniektórych na tym portalu, można zauważyć, iż ci niektórzy są WIECZNIE niezadowoleni, poza wyjątkami, kiedy coś jest zgodne z ich interesem, szeroko pojętym. Ci wiecznie niezadowoleni, często nie potrafią merytorycznie uzasadnić swego poglądu. Taki typ człowieka określa się per MALKONTENT:), słowo nieco zapomniane, ale postawa bardzo powszechna dla pewnych środowisk. Zdroworozsądkowe podejście charakteryzuje KONTESTATORA. PS Moja formacja polityczna obecnie nie jest przy władzy, dlatego zwracam się z prośbą o niewiązanie mojej osoby z partiami obecnie sprawującymi władzę. Ja nikomu sztucznie nie imputuję żadnych poglądów i chciałbym, aby to zostało uszanowane wobec mnie. Szanowna M53, przysłowiowy diabeł tkwi w szczegółach:)
2020-04-17 14:15:58
czesiohill: A tym diabłem jest donekT.
2020-04-17 17:55:46
donekT: Gdzie diabeł nie może, tam NYKIEL pomoże;)
2020-04-17 20:37:52
krzysztof.nn: M53 - masz zdecydowanie zbyt duże oczekiwania w stosunku do tego żałosnego, zakompleksionego typa
2020-04-17 20:58:28
M53: No trudno, zweryfikuję te oczekiwania:)A przecież i tak były już mikre:):):)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: