Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strumień: podsumowanie czerwcowej sesji

Tradycyjnie już sesję rozpoczęło zapoznanie radnych z informacją o działalności Burmistrza Strumienia Anny Grygierek oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Strumieniu. Radni zgłaszali również interpelacje, zapytania i wnioski.

Tematem obrad było m.in. informacja o planowanej strukturze szkół i przedszkoli w roku szkolnym 2018/2019, a także informacja o przewidzianych pracach remontowych w placówkach oświatowych w okresie letnim.

Radni zapoznali się z także z Informacją o propozycjach organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży w okresie wakacji letnich w: Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu i świetlicach środowiskowych, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Strumieniu oraz Hali Sportowej w Strumieniu. Zapoznali się też z ofertą wyjazdów wakacyjnych organizowanych w ramach Gminnych Programów Profilaktyki przez Parafialne Oddziały Akcji Katolickich w Strumieniu i Drogomyślu oraz zajęciami organizowanymi przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Drogomyślu w ramach Tygodnia Dobrej Nowiny.

Podczas sesji podjęto uchwałę dotyczącą ustalenia zasad usytuowania na terenie gminy Strumień miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych. W uchwale przyjęto, że punkt sprzedaży i podawania napojów alkoholowych nie może być położony bliżej niż 50 metrów od szkół, przedszkoli oraz kościołów. Podjęto też uchwałę ustalającą maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy Strumień.

Podczas czerwcowych obrad podjęto uchwałę o umieszczeniu tablicy pamiątkowej na budynku Ratusza z okazji 500 rocznicy śmierci Mikołaja Brodeckiego dawnego właściciela Strumienia, który prawie czterdziestoletnimi rządami dla miasta i okolic przyczynił się jegorozkwitu oraz rozwoju rzemiosła, gospodarki rybnej a co za tym idzie wzbogacania się mieszkańców.

Rada Miejska w Strumieniu powołała skład doraźnej Komisji do wyłonienia kandydatów do wyróżnień „Zasłużony dla Gminy Strumień” oraz kandydata do Lauru Gmin Ziemi Cieszyńskiej „Srebrna Cieszynianka” przyznawanych z okazji Święta Niepodległości w składzie: Bronisław Pająk, Józef Rudol, Tadeusz Tolasz, Marian Staniek, Jarosław Szast, Cecylia Skowron i Maria Madziar. Zadaniem doraźnej Komisji jest wyłonienie nie więcej niż trzech kandydatów do nadania wyróżnień „Zasłużony dla Gminy Strumień” i jednego kandydata do wyróżnienia Laurem Gmin Ziemi Cieszyńskiej „Srebrna Cieszynianka”.

Podjęto uchwałę o obniżeniu wynagrodzenia Burmistrza Strumienia. Kwota wynagrodzenia przed obniżką netto 8 366,14 zł, po obniżce netto 7 159,73 zł.

(red/ UG Strumień)

źródło: ox.pl
dodał: cr

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: