Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień - nauczą tańczyć

To nie będzie nauka tańca dla nowożeńców, ani też noworoczny kurs tańca. Na nietypowe zajęcia taneczne zaprasza Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu. Od stycznia ruszy tam nauka tradycyjnych tańców.
W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu trwają zapisy na naukę tradycyjnych tańców pogranicza polsko - słowackiego. To wspólny projekt, który Strumień realizuje z dwoma partnerskimi gminami ze Słowacji. To Dolny Hričov i Krasňany. Głównym założeniem projektu jest podtrzymanie tradycji kulturalnych, muzycznych i kulinarnych na pograniczu polsko-słowackim.
 
Jak informuje Magdalena Swoboda z Referatu Rozwoju i Promocji Strumienia – Warsztaty potrwają od stycznia do czerwca. W sumie na dwie grupy osób przewidziano 260 godzin zajęć. Kurs odbywać się będzie w strumieńskim ośrodku kultury. Zajęcia są bezpłatne.
 
Docelowo zamierza się stworzyć dwie grupy taneczne, dla młodszych i starszych uczestników. Kurs potrwa pół roku, więc będzie można się sporo nauczyć. Oferta skierowana jest dla mieszkańców gminy Strumień – zachęca Swoboda.
 
Więcej informacji można uzyskać w MGOK-u w Strumieniu pod numerem telefonu: 33 857 01 74. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: