Strumień: na Kongresie Gmin Wiejskich

Burmistrz Strumienia, Anna Grygierek wraz z radnymi uczestniczyła w zorganizowanym po raz siedemnasty Kongresie Gmin Wiejskich, który odbył się w dniach 19-20 października br.

Po raz siedemnasty w ramach Kongresu Gmin Wiejskich spotkali się samorządowcy z całej Polski, aby uczestniczyć w obradach dotyczących problemów gmin wiejskich. W kongresie uczestniczyła również z powiatu cieszyńskiego m.in. Burmistrz Strumienia, Anna Grygierek oraz radni Rady Miejskiej w Strumieniu. Łącznie wydarzenie zgromadziło ponad 900 osób.

Podczas kongresu w debatach brali udział m.in.: Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej, Paweł Mucha Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta czy Czesław Siekierski, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu europejskiego.
Samorządowcy obradowali w panelach tematycznych między innymi o gospodarowaniu przestrzenią i nieruchomościami w kontekście nowych i planowanych aktów normatywnych i ustawy krajobrazowej, nowym prawie wodnym, programie ogólnopolskiej sieci edukacyjnej, samorządowym podatku VAT oraz sposobach naliczania podatku od nieruchomości. Podczas obrad poruszane były również kwestie finansowania inwestycji na obszarach wiejskich i to, jaką rolę odgrywają w nim krajowe i lokalne instytucje finansowe, ponadto była to okazja do zapoznania się z innowacjami na obszarach wiejskich w zakresie środowiska, edukacji i usług.

Kongres Gmin Wiejskich został zorganizowany przez Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej. To stowarzyszenie z bogatą tradycją sięgającą 1925 roku, skupiające samorządy wiejskie z całej Polski.

Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia jest członkiem 11 osobowego zarządu krajowego Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej. Jednym z głównych zadań związku jest dbanie o interesy gmin wiejskich w ramach trójstronnych relacji rząd-parlament- samorząd. Obecnie związek zrzesza ponad 550 gmin wiejskich z całego kraju.red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją