Strumień: Dziękują policjantom

Na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach wpłynęły wyjątkowe podziękowania dla policjantów ze strumieńskiego komisariatu, którzy odnaleźli zabłąkanego źrebaka. Właściciele zwierzęcia podkreślili, że są wdzięczni za zaangażowanie, profesjonalizm i empatię mundurowych. To dzięki nim po dwóch dniach młody koń wrócił do opiekunów.

-Na początku sierpnia br. do policjantów ze Strumienia o pomoc zwrócili się mieszkańcy Brennej, którym uciekł młody koń. - Jak się okazało źrebak został przywieziony w celach handlowych do Drogomyśla, gdzie podczas wyładunku i przekazywania nabywcy zerwał się i uciekł. Mundurowi chcąc jednocześnie pomóc jego właścicielom, a także w trosce o jeszcze nieporadne zwierzę, poszukiwali go przez dwa dni. Policjanci asp. Paulina Nosal i st. sierż. Piotr Hałat odnaleźli młodego konia, pokierowali w bezpieczne miejsce i pilnowali do czasu, aż na miejsce przybyli opiekunowie – informuje podkomisarz Rafał Domagała, oficer prasowy z cieszyńskiej KPP.

Poza policjantami, którzy zajęli się odnalezionym zwierzęciem, w nietypową sprawę poszukiwawczą niezwykle zaangażowany był asp. sztab. Grzegorz Wiercigroch. - Pełniąc służbę na stanowisku oficera dyżurnego, nie tylko przyjął zgłoszenie i skierował na miejsce patrol, ale i gdy pod dwóch dniach od interwencji dowiedział się, że młody koń nadal się błąka polecił mundurowym, aby wznowili jego poszukiwania w okolicach Drogmyśla. W międzyczasie kontaktował się z mieszkańcami Drogomyśla i prosił o przekazywanie informacji zwrotnych w przypadku, gdyby ktoś z nich zauważył zwierzę. Dzięki wspólnym staraniom dyżurnego i patrolu koń w końcu został odnaleziony – relacjonuje rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji.

red.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-09-01 14:43:39
bronek91: Gratulacje! Komendant komisariatu lub jego zastępca zasługują na kolejny medal. Cieszę się, iż mundurowi wykazali na tyle profesjonalizmu, iż nie wlepili mandatu za np. pozostawienie zwierzęcia bez dozoru. Miejscowy regulamin utrzymania porządku z pewnością posiada odpowiednią pozycję.
2017-09-02 07:17:29
omar@onet.pl: Kiedyś podobnie energicznie i empatycznie zaopiekowali się znalezionym przez nas w Zbytkowie, błąkającym przy wiślance psiakiem. Jeden z nich przyjechał do Zbytkowa radiowozem, wspólnie podjechaliśmy do Strumienia na komisariat, gdzie błąkający się, zaniedbany i wygłodzony psiak znalazł tymczasowe schronienie, wikt i opierunek \&quot;na dołku\&quot; dopóty, dopóki nie przyjechał poń pracownik cieszyńskiego schroniska. Wkrótce psiak miał nowy, bezpieczny dom w Haźlachu.<br />Barbara i Marek, Ustroń
2017-09-06 09:13:50
jo.papuga: Jak nie pies , to kóń, abo jakisik inny łoś... :-)<br />Czy te policyjanty naprowde nimajom nic innego do roboty? <br />Oni majom przestymców chytać, a nie bawić sie w jakisikej tam Caritas, czy inny Greenpiss??? A może minyli sie z powołanim?<br />PS. // ...pies \&quot;na dołku\&quot; znaloz wikt i opierumek....// No na prowde, co za wzruszająnco historyja... Niekierzy to majom fest narombane w tych cabach. <br /><br />A w sumie to tym policyjantom nima sie co dziwić... Po co sie majom narażać na zwolnini ze służby za niepodobającą sie mistrowi interencje ze sklepowym złodziejym. Lepi konia szukać, abo jakigosik bezpańskigo psa przygarnyć i nim sie do końca szychty zajmować. Za to ich Błaszczak na pewno nie zwolni, a może nawet medal do za bohaterską służbe ojczyźnie. No i to społeczne uznanie...<br />\&quot;Dobro zmiana\&quot; dość fest piere mózgi.
2017-09-06 09:37:43
omar@onet.pl: Do Jo.Papuga,<br />Proszę zejść ze strumieńskich policjantów. Czy gdyby to był Pański/Pani kucyk lub psiak, komentarz byłby podobny? Miskę i karmę daliśmy swoją, naszego psiaka z którym wtedy podróżowaliśmy.<br />Barbara i Marek, Ustroń<br />PS. Wyrażaniu poglądów politycznych służą wyborcze urny.
2017-09-07 11:19:07
jo.papuga: Do omar@onet.pl<br />Po pirsze, to jo na strumiyńskich policyjantów wcale nie wloz, do nich osobiści nic nimóm. Jeżeli kierysik tego jeszcze nie zauważył to jo piszym ogólnie i w skali macro. Przeca tyn problym nima jyny lokalny, on w je ogólnokrajowy, trzeba jyny chcieć go zauważyć.<br />A po drugi to, wyrażani poglondów politycznych wcale nie kończy sie na urnach.<br />To je jyny argument obecnej propagandy, kiero chce ludzim zamknąc gymby. <br />Póki co każdy może w dowolnej chwili i miejscu wypowiadać swoi racje.<br />A po trzeci to nie wiym czego dotyczył i czymu mioł służyć tyn prztyk.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją