Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień: będzie remont oświetlenia?

Gmina Strumień ubiega się o pozyskanie blisko 400 tys. zł na przeprowadzenie remontu oświetlenia miejskiego. Jaki miałby być zakres prac?

Projekt wymiany oświetlenia miejskiego, który przygotował strumieński magistrat, zakłada wymianę dotychczasowych opraw oświetlenia na oprawy LED oraz stworzenie zupełnie nowych punktów świetlnych. - Zakres modernizacji został ustalony na podstawie przeprowadzonych analiz istniejących ciągów oświetleniowych. Do modernizacji wyznaczono 198 istniejących opraw oświetleniowych zlokalizowanych na terenie gminy Strumień. Konieczne będzie dogęszczenie oświetlenia w kilku obszarach. Łącznie zaplanowano dobudowę 7 dodatkowych opraw na istniejących słupach energetycznych - mówi Agata Bołdys z Referatu Rozwoju i Promocji Urzędu Miasta w Strumieniu. 

Jakie korzyści niesie wymiana oświetlenia? - Dzięki modernizacji uzyskamy oszczędność energii, co pozytywnie wpłynie na budżet gminy. Podniesie się również estetyka przestrzeni publicznej - dodaje Anna Grygierek, burmistrz Strumienia.

Koszt kwalifikowany projektu to ponad 467 tys. zł, a gmina ubiega się o dofinansowanie w wysokości ponad 397 tys. zł. Pieniądze pochodziłyby z Lokalnego Systemu Informatycznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Strumieński wniosek jest obecnie rozpatrywany.

KR/mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: