Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bezpiecznie na święta

Zakupy, rodzina, prezenty - przed świętami wielkanocnymi często pamiętamy o wszystkim, tylko nie o najważniejszym: bezpieczeństwie. Cieszyńska policja radzi, na co zwrócić szczególną uwagę w czasie przedświątecznej gorączki.

Mundurowi zalecają, aby czujność zachować na zakupach - na targach, w centrach handlowych oraz w komunikacji miejskiej dochodzi często do kradzieży. - Nie przechowujmy dokumentów i pieniędzy w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza, czy kurtki - zaleca asp. Krzysztof Pawlik z komendy w Cieszynie.

Jeśli wybieramy się na kilkudniowy wyjazd, warto odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie. - Pamiętajmy, aby dokładnie zamknąć drzwi oraz okna i, jeśli taki mamy, włączyć system alarmowy. Wychodząc z domu, nie zostawiajmy śladów wskazujących na nieobecność domowników, np. korespondencji w skrzynce pocztowej, czy okien zasłoniętych w ciągu dnia - mówi asp. Pawlik. Jak dodaje, w trakcie świąt patrole policyjne na osiedlach będą wzmożone.

Także w trakcie podróży (jeśli jedziemy środkami transportu publicznego), pilnujmy swojego bagażu, nie trzymajmy większej ilości gotówki w jednym miejscu, a cenne rzeczy zawsze warto przechowywać w wewnętrznych kieszeniach ubrań. Wszelkie przypadki samotnie stojących toreb czy bagaży należy zgłaszać policjantom - każdy tego typu sygnał będzie sprawdzany.

Jeśli w podróż udajemy się własnym samochodem, pamiętać należy o sprawdzeniu jego stanu technicznego. Mundurowi zalecają także, aby "zdjąć nogę z gazu", zapiąć pasy bezpieczeństwa oraz, co oczywiste, nie spożywać alkoholu bezpośrednio przed jazdą. - Ogromne niebezpieczeństwo stwarzają pijani kierowcy. Jazda samochodem pod wpływem alkoholu, czy innych podobnych środków, to kompletny brak odpowiedzialności. Nawet ich niewielka ilość w naszym organizmie wpływa na naszą koncentrację i refleks - przestrzega oficer prasowy cieszyńskiej Policji.

Uważajmy także podczas "Śmigusa-Dyngusa". Rzucanie worków foliowych z wodą na samochody może spowodować spore niebezpieczeństwo, za które można ponieść odpowiedzialność karną.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: