Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strumień: będą pieniądze na współpracę

W ubiegłym roku gmina Strumień rozpoczęła współpracę ze słowackimi miejscowościami Bytča i Rabča, które złożyły wtedy wnioski o dofinansowanie unijne kilku projektów transgranicznych. Jak informuje strumieński magistrat, pieniądze z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zostaną przyznane.

Dla samego Strumienia współpraca ze słowackimi miejscowościami będzie miała charakter typowo promocyjny. Przedstawiciele władz miasta będą uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych w ramach realizowanych projektów unijnych (w Bytčy ma powstać m.in. wieża widokowa).

- Dzięki nawiązaniu nowej współpracy z Miastem Bytčą i Gminą Rabča ze Słowacji, wspólnej realizacji mikroprojektów, Gmina Strumień ma szansę rozwoju turystyki na pograniczu polsko- słowackim - cytuje wypowiedź burmistrzyni Anny Grygierek oficjalna strona Strumienia.

KR/UM Strumień

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-17 18:09:08
M53: „ Dzięki nawiązaniu nowej współpracy z Miastem Bytčą i Gminą Rabča ze Słowacji, wspólnej realizacji mikroprojektów, Gmina Strumień ma szansę rozwoju turystyki na pograniczu polsko- słowackim - cytuje wypowiedź burmistrzyni Anny Grygierek ” Czytam i…. czytam… i zastanawiam się na jakim pograniczu gmina Strumień leży. I czy w ogóle leży na pograniczu, bo do Cieszyna jest ze Strumienia jest około 30 kilometrów- granica z Czechami. Ze Strumienia do granicy ze Słowacją jest około 60 kilometrów. Jaka przygraniczna turystyka? I czy w ogóle Strumień jest miastem, które ktoś chce turystycznie zwiedzać? Odkąd pamiętam, a to już jest prawie 56 lat, to Strumień był zawsze małą mieściną na granicy powiatów pszczyńskiego oraz cieszyńskiego, z zabytkowym wprawdzie ratuszem i rynkiem, ale zawsze zaniedbanym i nieciekawym. Raczej chodzi burmistrzowej o to: „Przedstawiciele władz miasta będą uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych w ramach realizowanych projektów unijnych (w Bytčy ma powstać m.in. wieża widokowa). „I tu nie ma się dziwić, ale pisanie o tym w taki sposób, wywołuje we mnie sprzeciw. Bo gmina to nie tylko władze miasta, które chcą się wozić po Słowacji za unijne pieniądze.
2020-02-18 04:21:40
krzysztofmn: to stara zabawa samorządowców, nawiązać 'współpracę' i pojeździć trochę za friko po europie, pobalować na krzywego... tłumaczenia żenujące w tym przypadku
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: