Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strumień: 2018 rok w podsumowaniach policji i straży pożarnej

Na wczorajszym (26.02) wspólnym posiedzeniu komisji Rady Miejskiej w Strumieniu, radni wysłuchali podsumowania działalności służb mundurowych.

Komendant Policji w Strumieniu, podinsp. Michał Botorek, pochwalił wszystkich policjantów ze strumieńskiego komisariatu. Mówił także o nowej koncepcji pracy dzielnicowych, która obowiązuje w ogólnopolskiej Policji- dzielnicowi mają być cały czas w kontakcie ze społeczeństwem. Zostali wyposażeni we wszelkie potrzebne atrybuty, są dostępni. Wierzę, że nikt kto zgłosi się do dzielnicowego ze Strumienia nie zostanie "odprawiony z kwitkiem".

Komendant dodał, że nowa koncepcja ma przełożenie na statystyki mundurowych, które wyróżniają się w regionie. Słowa komendanta docenił Czesław Greń, przewodniczący Rady Miejskiej- Pana stwierdzenie, że dzielnicowi z komisariatu osiągają najlepsze wyniki w zakresie statystycznym i stanowią wzór dla policjantów z całego cieszyńskiego garnizonu, to także dla nas jest powód, żeby czuć się bezpieczniej.

Dzielnicowi są faktycznie 3/4 czasu w terenie. Tak wynika znaszych danych, to dużo. Dobrze, że dzielnicowy nie siedzi w komisariacie cały czas, tylko potrafi wyjść, porozmawiać z mieszkańcami, chociaż ma całą masę papierkowej roboty, której nikt inny nie zrobi – odpowiedział podinsp. Michał Botorek.

Z radnymi rozmawiał także Ireneusz Nowak, Komendant Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Strumieniu. Jak mówił- Państwowa Staż Pożarna co roku przeprowadza nam kontrole. Kontrolowane są jednostki krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, a co dwa lata sprawdzane są jednostki spoza tego systemu. W tym roku akurat przypadło, że wszystkie nasze jednostki były kontrolowane - wyniki były bardzo dobre, nie zanotowano uchybień. 

Przyznał, że w 2018 roku we wszystkich jednostkach OSP zanotowano aż 50 wyjazdów do pożarów: w Bąkowie - 9, w Drogomyślu - 17, Pruchnej - 4, Strumieniu - 13, Zabłociu - 6 i Zbytkowie – 1. To oczywiście nie jedyne statystyki interwencji strażaków. Notowano także dane dotyczace zagrożeń miejscowych czy fałszywych alarmów.

W ubiegłym roku realizowano także rutynowe ćwiczenia przeciwpowodziowe, w którym używano nowych rękawów powodziowych.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: