Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień 11 wieków wcześniej


Jak wyglądało życie w X wieku? Tego można było dowiedzieć się w Strumieniu, gdzie w sobotnie popołudnie Słowianie rozbili namioty i pokazali jak wyglądało życie przed wiekami.


To była atrakcja dla małych i dużych. Słowianie rodem z X wieku zamieszkali w sobotnie popołudnie w Parku Miejskim w Strumieniu. Rozbili namioty, rozpalili ogniska, a słowiańscy i skandynawscy wojowie toczyli ze sobą boje. -– W strojach Słowian prezentowali się członkowie Bielskiej Drużyny Najemnej. Panie mogły kupić ręcznie robione bransoletki i sprzączki do pasków. Wyplatano krajki i robiono pierścionki – informuje Hanna Blokesz- Bacza z Urzędu Miejskiego w Strumieniu.
Panowie natomiast podziwiali strój wojowników słowiańskich i skandynawskich. Głodni posilali się przy ognisku, na którym smażyły się podpłomyki. Przygotowano również zabawy dla dzieci.
- Impreza była nie tylko prezentacją zwyczajów dawnych Słowian mieszkających na terenach Śląska Cieszyńskiego. Było to również zaproszenie do budującej się w Strumieniu warownej osady „Białogród” – dodaje Hanna Blokesz- Bacza.
 

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: