Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strażnicy świętują i świętowali

Dziś (tj. 29.08.2022) przypada święto Straży Miejskiej. Cieszyńscy strażnicy świętowali już w ubiegły piątek, tj. 26.08.2022.

26 sierpnia w Straży Miejskiej w Cieszynie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Straży Miejskiej przypadającego na 29 sierpnia.

Uroczysty apel był doskonałą okazją do uhonorowania pracowników cieszyńskiej jednostki Straży Miejskiej oraz do podsumowania ich dotychczasowej pracy.

Wśród obecnych gości na apelu była Pani Gabriela Staszkiewicz Burmistrz Miasta Cieszyna, która w towarzystwie komendantów Straży Miejskiej Pana Jacka Bąka i Pana Janusza Sikory wręczyła strażnikom awanse na wyższe stanowiska, oraz podziękowała wszystkim pracownikom Straży Miejskiej w Cieszynie za ich trud włożony w pracę na rzecz mieszkańców miasta.

- Dzisiaj obchodzimy święto Straży Miejskiej i dlatego też w naszej jednostce odbył się uroczysty apel. Podczas uroczystości podsumowaliśmy kolejny rok naszej działalności. W 2022 roku mieliśmy możliwość włączyć się w pomoc niesioną ludziom z Ukrainy, którzy postanowili uciec przed wojną do naszego miasta. W sierpniu dobiega końca nasza nowa inwestycja związana z montażem trzech kamer w Parku św. Trójcy i to będzie kolejny kwartał miasta objęty nadzorem kamer. Nasze święto to także czas podziękowań i życzeń dla pracujących w cieszyńskiej Straży Miejskiej. Chciałbym właśnie w tym miejscu podziękować strażnikom i pracownikom Straży Miejskiej za to co robicie dla miasta Cieszyn - mówił Jacek Bąk, komendant Straży Miejskiej w Cieszynie.

Przypominamy, że obecnie cieszyńska Straż Miejska pracuje 7 dni w tygodniu, wliczając w to święta, przez 24 godziny na dobę. Strażnicy każdego dnia realizują kilkadziesiąt interwencji, głównie tych zgłaszanych telefoniczne pod numerem alarmowym 986, a ich praca przyczynia się m.in. do poprawy jakości i życia mieszkańców w mieście.

Strażnicy podczas wykonywania czynności służbowych regularnie współpracują z wieloma podmiotami w mieście m.in. z Policją, Strażą Pożarną, Pogotowiem Ratunkowym, Miejskim Zarządem Dróg, Zakładem Gospodarki Komunalnej, ale także z poza miasta: Leśnym Pogotowiem w Mikołowie, OPPA w Bielsku-Białej. W siedzibie Straży Miejskiej pracuje również 4 operatorów, którzy obsługują monitoring miejski znajdujący się w pomieszczeniu dyżurnych.

 

W imieniu Redakcji OX.PL życzymy Strażnikom, nie tylko z Cieszyna, ale z całego powiatu, jak najmniej interwencji, dużo cierpliwości i sukcesów zawodowych i w życiu prywatnym.

 

red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-08-29 18:27:13
Władek na skuterze: Ale ci sami dzieli strażnicy rano wyjeżdżają ze swej strażnicy swoim samochodem podjeżdżają około 20 metrów autem i otwierają park pokoju bo na piechotę za daleko
2022-08-30 09:28:05
edward pilich : Mają co świętować chyba gnębienie mieszkańców
2022-08-30 13:21:57
pawel21_13: Zlikwidować tę niepotrzebną formację, a jej funkcjonariuszy włączyć do policji.
2022-08-31 15:27:28
Ar--Ai: śmiać się czy płakać, oto jest pytanie
2022-08-31 15:39:26
pół_Sasina_z_Wiślicy: nawet w policji takich boroków nie biorą
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: