Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strażnica w Wieszczętach gotowa

Zakończył się remont połączony z termomodernizacją strażnicy OSP w Wieszczętach.

Jak informuje UG w Jasienicy, pracami objęto ocieplenie budynku, docieplenie ścian fundamentowych, dachu, częściową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę parapetów, obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych. Wykonano także remont schodów i pomieszczenia kotłowni, gdzie zainstalowano nowy kocioł gazowy kondensacyjny.

Wraz z nowym kotłem wymieniono instalację gazową oraz całą instalację centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami. Na dachu budynku zamontowano instalacje fotowoltaiczne, składające się z 12 paneli o mocy 280 W każdy.  – Cieszę się, że kolejny budynek w naszej gminie, służący lokalnej społeczności, przeszedł gruntowny remont. Dzięki temu osiągnęliśmy nie tylko efekt ekologiczny, bo zastąpiliśmy stare ogrzewanie bardziej przyjaznym dla środowiska, ale też poprawiliśmy stan techniczny budynku i jego estetykę – powiedział wójt Janusz Pierzyna.

Prace pochłonęły ponad 700 tys. zł, w przyszłym roku dodatkowo zostanie wymieniona instalacja elektryczna za wartość około 180 tys. zł.

(red./mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: