Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strażnica OSP w Grodźcu gotowa

Już wkrótce do nowej strażnicy OSP wprowadzi się jednostka z Grodźa. Nowa siedziba ratowników została dopuszczona do użytku.

Budowa strażnicy rozpoczęła się przed rokiem. Początkowo miała to być tylko modernizacja połączona z rozbudową, okazało się jednak, że stan techniczny starego budynku jest tak zły, że całość należy rozebrać i postawić zupełnie nowy budynek.

Zdecydowaliśmy się na zwiększenie zakresu prac w porównaniu z pierwotnymi planami, bo budynek będzie służył nie tylko strażakom. Powstała tu także duża sala widowiskowa, przeznaczona do spotkań całej społeczności Grodźca, toteż konstrukcja całego budynku musiała być solidna – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna.

W porównaniu ze starym obiektem nowa strażnica jest wyższa, ma drugą kondygnację. Na parterze pozostanie wyłącznie część bojowa OSP, jest tam garaż wyposażony w drugie drzwi, co ułatwi wyjazd wozów pożarniczych. Z kolei na piętrze powstała duża sala szkoleniowa, służąca również na organizację spotkań dla lokalnej społeczności.

Nowy budynek liczy 512 mkw, to jest dwukrotnie więcej niż przed rozbudową.  Całość kosztowała 2,3 mln zł.

(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-12-27 13:10:06
szyszka-homie: Jestem ciekawy jak wyglądał stary budynek strażnicy w Grodźcu, ogromny szacunek dla osób zaangażowanych w nowy obiekt wraz z władzami gminy. W naszym powiecie jest dużo obiektów, w które nie ma żadnych inwestycji od lat - wystarczy popatrzeć na Gminę Goleszów i jej niektóre jednostki, a w szczególności jednostkę w Lesznej Górnej, która od dobrych wielu lat prowadzi działalność w budynku, który nie spełnia odpowiednich wymogów OSP. Miejmy nadzieje że to się zmieni i tak jak w Grodźcu powstanie nowy obiekt, ktory posłuży wszystkim druhom.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: