Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strażacy rywalizowali

W minioną sobotę na boisku sportowym w Rudzicy odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zawodach startowały wszystkie jednostki OSP z gminy Jasienica oraz strażacy ochotnicy z Jaworza.
Podczas zawodów nie zabrakło także drużyn żeńskich i młodzieży zrzeszonej w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych. Zaproszonych gości, sędziów i uczestników zawodów przywitał prezes Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Jasienica – Wójt Janusz Pierzyna, który podziękował strażakom za ich codzienną pracę, wykonywane czynności i za to, że służą lokalnej społeczności. Podziękował także dzieciom i młodzieży MDP, doceniając ich pasję i czas, który poświęcają na działanie w straży. Życząc prawdziwie sportowej rywalizacji i prosząc o zachowanie bezpieczeństwa, Wójt Pierzyna otworzył zawody, które rozpoczęły się od rywalizacji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Po adeptach sztuki pożarniczej, którzy zresztą świetnie dawali sobie radę i w konkurencjach sportowych, i w pokazie musztry, na boisku pojawiły się dwie drużyny żeńskie z OSP w Świętoszówce i Międzyrzeczu Dolnym. Panie, nie dość, że zachwycają urodą, to imponują sprawnością fizyczną - w niektórych konkurencjach były lepsze od męskich drużyn. Tą rywalizację wygrała jednostka OSP ze Świętoszówki.

Następnie rozpoczęły się zawody mężczyzn. W zmaganiach jednostek gminnych przodowali strażacy z Międzyrzecza Górnego, Świętoszówki i Łazów. Dziękując strażakom za udział w zawodach, Wójt Janusz Pierzyna pogratulował wszystkim doskonałej kondycji i formy, docenił sportową rywalizację i wyraził przekonanie, że strażacy ochotnicy z gminy Jasienica są doskonale przygotowani do swojej służby ratownika.

źródło: ox.pl/UG Jasienica
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: