Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strażacy przekazują sprzęt Ukrainie

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej ogłosił zbiórkę sprzętu dla strażaków z Ukrainy. Jednostki OSP z terenu Śląska Cieszyńskiego szybko odpowiedziały na apel – w mediach społecznościowych informują o przekazywaniu sprzętu.

Wojna na Ukrainie to nie tylko działania wojskowych, ale również (a może przede wszystkim) ich skutki. W wyniku ostrzałów i bombardowań w wielu miastach wybuchają pożaru, z którymi walczą strażacy. W związku z tym Ukrainie potrzebne jest nie tylko wyposażenie wojskowe (w celu obrony kraju), ale również wyposażenie strażackie (w celu minimalizowania skutków konfliktu).

Strażacy z Ukrainy potrzebują między innymi: kamer termowizyjnych, agregatów prądotwórczych, węży pożarniczych, agregatów pompowych, prądownic, motopomp, odzieży specjalnej, strażackich butów specjalnych, hełmów i rękawic strażackich, rękawic ochronnych, kominiarek pod hełmy strażackie i toreb medycznych. Takie zapotrzebowanie zostało zgłoszone przez stronę Ukraińską.

Zbiórka w komendach powiatowych PSP trwa do dziś (28.02). Po zakończeniu akcji wyruszą transporty ze sprzętem, który zostanie dostarczony stronie Ukraińskiej.

Apele o sprzęt pojawiły się zaledwie kilka dni temu, jednak na odzew jednostek OSP z terenu Śląska Cieszyńskiego nie trzeba było długo czekać. Wiele jednostek przekazało część sprzętu ze swojego wyposażenia. Poniżej kilka przykładów:

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: