Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strażacy przekazują czujniki czadu w najbardziej zagrożonych budynkach

Kampania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Czad i ogień – obudź czujność” dotarła również na Śląsk Cieszyński. Każda komenda Państwowej Straży Pożarnej na terenie województwa śląskiego otrzymała kilkanaście sztuk czujników tlenku węgla, które są przeznaczone dla mieszkańców województwa. Trafią one również do budynków w powiecie cieszyńskim.

Czujniki tlenku węgla mają zostać przekazane do najbardziej zagrożonych budynków, w trakcie prowadzenia działań ratowniczych przez strażaków w budynkach mieszkalnych. Pierwszy z nich trafił początkiem grudnia do budynku jednorodzinnego w Cieszynie, gdzie strażacy interweniowali w związku z zatruciem czadem - Przed przybyciem zastępów straży pożarnej na miejsce okazało się, że Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala osobę, która zasłabła podczas kąpieli. Ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych dokonali pomiaru stężenia CO w łazience na parterze, w której zasłabła osoba. Dokonano również pomiaru w łazience piętro wyżej, gdzie odnotowano wynik stężenia 70 ppm – wyjaśniają strażacy z PSP w Cieszynie.
Strażacy przekazali czujnik tlenku węgla właścicielowi budynku i pomogli w zainstalowaniu go na ścianie, a także poinstruowali, w jaki sposób należy go używać. Następnie pouczyli, jakie objawy pojawiają się w przypadku styczności z czadem, podkreślając jednocześnie, że czujnik nie zapobiega w ulatnianiu się tego gazu, a tylko informuje o wystąpieniu niebezpieczeństwa.

 

JŚ/KP PSP Cieszyn

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-12-21 12:54:04
Kei92: Polecam każdemu kto posiada gazowy podgrzewacz wody w łazience bez okna na pole. W małym pomieszczeniu stężenie może osiągnąć 200ppm przy zwykłym myciu garnków lub kąpieli. Dzięki takiej czujce nauczyłem się które okna należy otworzyć aby wentylacja w łazience spełniała swoje funkcje.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: